Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang: To nie była najlepsza walka w tym roku. Tak twierdzi Rose Namajunas

Sporty walki
Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang: To nie była najlepsza walka w tym roku. Tak twierdzi Rose Namajunas
fot. PAP
UFC: Walka Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang nie była najlepsza w tym roku. Tak twierdzi Rose Namajunas

Pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang na gali UFC 248 wprawił w zachwyt wielu fanów MMA. Nie brakowało opinii, że to najlepsza walka w historii żeńskich mieszanych sztuk walk. Inne zdanie na ten temat ma była mistrzyni kategorii słomkowej Rose Namajunas.

7 marca Zhang i Jędrzejczyk stoczyły brutalną walkę, która zakończyła się po pięciu rundach. Sędziowie zdecydowali, że minimalnie lepsza była Chinka. Od tego czasu sporo mówi się o rewanżu, jednak na razie brakuje konkretów. Z pewnością fani MMA chcieliby zobaczyć ich drugą walkę, gdyż pierwsza zdecydowanie przerosła wszelkie oczekiwania.

 

Zobacz także: McGregor na sportowej emeryturze? Trener rozwiewa wątpliwości

 

Nie wszyscy byli jednak zachwyceni. Rose Namajunas, czyli była mistrzyni, docenia wyczyn obu zawodniczek. Mówi też, że to była świetna walka, ale by określać ją mianem najlepszej w tym roku potrzeba czegoś znacznie więcej.

 

- Jeśli pomyślisz o tym, jakie najlepsze walki wskazują ludzie, to zawsze są tam braki w obronie, kiedy zawodnicy wielokrotnie są trafiani. Jak dla mnie, to nie jest najlepsza walka w historii - oceniła.

 

Namajunas jest zdania, że lepszym pokazem MMA było starcie Josha Emmetta z Shane'em Burgosem, które wygrał ten pierwszy.

 

Namajunas już 11 lipca zmierzy się z Jessiką Andrade, z którą przegrała w maju 2019 roku. Straciła wtedy pas mistrzyni wagi słomkowej, który dzierżyła od listopada 2017 roku. Tamtego wieczora pokonała Jędrzejczyk, co było jedną z największych niespodzianek w historii żeńskiego MMA.

 

Polka otrzymała szansę rewanżu kilka miesięcy później. Po bardzo dobrej walce Namajunas po raz kolejny okazała się lepsza.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie