PGE Ekstraliga: Motor zdecydowanie pokonał ROW

Żużel
PGE Ekstraliga: Motor zdecydowanie pokonał ROW
fot. PAP

W meczu 4. kolejki ekstraligi Motor Lublin pewnie pokonał PGG ROW Rybnik 59:31. Wysokie zwycięstwo lublinian potwierdza, że zwłaszcza na swoim torze będą bardzo groźni, a mając wyrównaną kadrę mogą myśleć o fazie play-off.

Inauguracyjny wyścig zakończył się remisowo, ale już cztery następne wygrali gospodarze i szybko uzyskali 14-punktową przewagę. Różnica systematycznie rosła i kiedy po dziesięciu konfrontacjach było 42:18, menedżer Motoru Jacek Ziółkowski wespół z trenerem Maciejem Kuciapą zdecydowali się na zastąpienie bezbłędnego dotąd Grigorija Łaguty rezerwowym Oskarem Boberem, dla którego był to pierwszy występ w tym roku.

 

Natomiast trener rybniczan Lech Kędziora korzystając ze zmian taktycznych najczęściej jak mógł do jazd desygnował Roberta Lamberta, który przez trzy poprzednie lata był zawodnikiem Motoru i gorącymi brawami został tu przywitany przez lubelskich kibiców.

 

Od Torunia do... Torunia! Poznaliśmy terminarz ME na żużlu

 

Brytyjczyk był jednocześnie najlepszym zawodnikiem zespołu gości i jedynym, który dwukrotnie jako pierwszy mijał linię mety. Dzięki niemu ROW odnotował jedyne w tym meczu zwycięstwo 4:2, właśnie w biegu jedenastym.

 

W wyścigach nominowanych dwukrotnie wystąpiła para rybniczan Lambert - Vaclav Milik, ale w nich triumfowali gospodarze, najpierw Matej Zagar, a w ostatnim, po znakomitej walce, najlepsi w ekipie gospodarzy Mikkel Michelsen i kapitan Łaguta, świetnie asekurujący kolegów w trakcie jazdy w parze.

 

Wysokie zwycięstwo lublinian potwierdza, że zwłaszcza na swoim torze będą bardzo groźni, a mając wyrównaną kadrę mogą myśleć o fazie play off.

 

Nieco słabiej, poniżej oczekiwań spisuje się jak dotąd para juniorów Motoru Wiktorowie Lampart i Trofimow, przed rokiem będąca bardzo silnym wsparciem dla drużyny.

 

Motor Lublin – PGG ROW Rybnik 59:31

 

Punkty:

 

Motor: Mikkel Michelsen 13 (3,3,3,1,3), Matej Zagar 12 (2,2,3,2,3), Grigorij Łaguta 11 (3,3,3,-,2), Jarosław Hampel 8 (0,3,2,3,0), Jakub Jamróg 7 (3,2,0,2), Wiktor Lampart 4 (2,1,1), Wiktor Trofimow 4 (3,0,1), Oskar Bober 0 (0).

PGG ROW: Robert Lambert 14 (2,1,2,3,3,2,1), Vaclav Milik 6 (1,1,2,1,1,0), Adrian Miedziński 5 (w,2,1,2,-), Kacper Woryna 3 (1,1,1,0,-), Siergiej Łogaczow 2 (2,0,0,-), Mateusz Tudzież 1 (1,0,0), Kamil Nowacki 0 (0,0,0).

 

Najlepszy czas uzyskał Grigorij Łaguta w pierwszym wyścigu - 66,21 s. Sędzia: Michał Sasień (Gdańsk). Widzów: 2000.

 

***

 

Inny mecz 4. czwartej kolejki ekstraligi żużlowej pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarzem Częstochowa został przerwany po dziesięciu wyścigach przy stanie 32:28. Powodem była awaria zasilania na stadionie. Decyzję o wyniku spotkania podejmie PGE Ekstraliga.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie