Fortuna 1 Liga: W barażach wciąż może zagrać 16 drużyn

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: W barażach wciąż może zagrać 16 drużyn
fot. PAP
Mariusz Lewandowski i jego Bruk-Bet Termalica są o krok za miejscami barażowymi

Na pięć kolejek przed końcem Fortuna 1 Ligi, w środku tabeli panuje tłok niczym w kolejce do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Szansę na grę w barażach o Ekstraklasę wciąż ma aż 16 drużyn, w tym znajdująca się na miejscu spadkowym Odra Opole.

29. kolejka przyniosła spadek Wigier Suwałki, które po porażce z Radomiakiem i jednoczesnym remisie GKS-u Bełchatów, nie mają już szans na utrzymanie. Wigry są również jedną z dwóch drużyn, które na finiszu rozgrywek nie mają już szans na grę w Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Drugą ekipą jest Chojniczanka, której w oczy bardzo poważnie zagląda widmo spadku.

 

Szesnasta Odra Opole wciąż może jednak zagrać w barażach, które odbędą się pod koniec lipca. Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl obliczył prawdopodobieństwo, z jakim każda z pierwszych szesnastu drużyn w tabeli, może zająć lokaty 3-6.

 

 

Najbliżej dodatkowych meczów na ten moment jest Radomiak, który ma sześć punktów straty do miejsca bezpośrednio dającego awans oraz jedenaście oczek przewagi nad siódmą Bruk-Bet Termaliką. Słoniki w 29. kolejce przegrały kluczowy mecz z GKS-em Tychy, który w tym momencie jest szósty i wyprzedza początek goniącej go grupy o trzy punkty.

 

W tym roku cudu nie będzie. Z czego zapamiętamy Wigry?

 

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się 25 lipca. Już trzy dni później trzecia i szósta ekipa tabeli oraz czwarta i piąta drużyna rozgrywek zmierzą się w półfinałowych meczach barażowych. Finał, który wyłoni trzeciego beniaminka Ekstraklasy w sezonie 2020/2021, rozegrany zostanie 31 lipca.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze