Liga Kazachstanu zawieszona zaledwie dwa dni po wznowieniu sezonu

Piłka nożna
Liga Kazachstanu zawieszona zaledwie dwa dni po wznowieniu sezonu
fot. PAP

Po zaledwie dwóch dniach od wznowienia sezonu – w czasie pandemii koronawirusa – znów zawieszono rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy Kazachstanu. Powodem są obostrzenia rządowe spowodowane wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w ostatnim czasie.

W poniedziałek pojawiła się informacja o 10 zawodnikach seniorskiej drużyny Kajsar Kyzyłorda (plus 15 z grup młodzieżowych), którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mimo to w środę rozgrywki ponownie ruszyły, a ten zespół zremisował z FC Taraz 1:1.

 

Z kolei Kajrat Ałmaty, w składzie z reprezentacyjnym pomocnikiem Jackiem Góralskim i Konradem Wrzesińskim, pokonał Żetys Tałdykorgan 3:0. Jedną z bramek strzelił Wrzesiński, dla którego to drugie trafienie w tym sezonie. Kajrat, z dorobkiem dziewięciu punktów w czterech spotkaniach, jest liderem.

 

Tymczasem w piątek podano wiadomość o wstrzymaniu rozgrywek. Rząd Kazachstanu wprowadził kolejną 14-dniową blokadę, dlatego mecze piłkarskie nie będą się odbywać. W tym kraju zainfekowanych koronawirusem zostało ponad 44 tys. osób, a zmarło 188 ludzi. Władze podkreśliły, że szpitale w niektórych dużych miastach były pełne pacjentów.


Chelsea szuka wzmocnień. Declan Rice opuści West Ham United?

 

Sezon ligi piłkarskiej w Kazachstanie ma się zakończyć 7 listopada. We wspomnianych pięciu środowych spotkaniach zdarzało się, że niektórzy trenerzy wystawiali mocne osłabione składy ze względu na przypadki zachorowań. Na trybunach nie było kibiców.

 

Prezydent kraju Kasym-Żomart Tokajew powiedział, że liczba chorych na koronawirusa wzrosła ponad siedmiokrotnie od momentu zniesienia pierwszej, bardziej restrykcyjnej blokady w połowie maja.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie