UFC 251: Marcin Tybura z nowym rywalem. "King Kong" kontuzjowany

Sporty walki
UFC 251: Marcin Tybura z nowym rywalem. "King Kong" kontuzjowany
fot. Instagram
Marcin Tybura wystąpi na najbliższej gali UFC 251.

Nie Alexander Romanov (11-0, 5 KO, 6 SUB), a Maxim Grishin (30-7-2, 15 KO, 6 SUB) będzie rywalem Marcina Tybury (18-6, 7 KO, 6 SUB) na gali UFC 251. "King Kong" wypadł z karty walk ze względu na kontuzję.

Tybura w swoim ostatnim występie w UFC pokonał Sergeya Spivaka (10-2, 4 KO, 6 SUB) w lutym tego roku. Polak triumfował przez jednogłośną decyzję sędziów. W kolejnym pojedynku miał się zmierzyć z niepokonanym zawodnikiem z Mołdawii, ale ten nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskakuje mierzący się do tej pory w kategorii półciężkiej Grishin.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Tybura UFC fighter (@tyburamarcin)

 

Rosjanin w przeszłości mierzył się już z Polakiem. W 2016 roku pokonał decyzją sędziów Marcina Łazarza (12-7, 2 KO, 4 SUB). Grishin jest niepokonany od 2016 roku. Od tamtej pory stoczył dziewięć walk, z których wygrał siedem, a dwie zremisował.

 

- Trudność rywali jest podobna. Rywal zmienia się jednak stylistycznie. Romanov jest zawodnikiem dążącym do klinczu i parteru, a Grishin jest stójkowiczem. To całkowita zmiana taktyki na walkę. Analizujemy przeciwnika - skomentował zmianę rywala Tybura w programie Koloseum.

 

Zobacz także: McGregor na sportowej emeryturze? Trener rozwiewa wątpliwości

 

"Tybur" ma na swoim koncie 10 występów w UFC. W szeregach największej organizacji MMA na świecie zadebiutował w 2016 roku, przegrywając z Timothy Johnsonem. Łącznie jego bilans w UFC wynosi pięć zwycięstw i pięć porażek.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie