Czternasty siatkarz w GKS Katowice. Klub zamknął skład

Siatkówka
Czternasty siatkarz w GKS Katowice. Klub zamknął skład
fot. GKS Katowice
29-letni libero Dawid Ogórek to ostatni siatkarz, który zasilił skład klubu GKS Katowice.

29-letni libero Dawid Ogórek to ostatni siatkarz, który zasilił skład klubu GKS Katowice. Tym samym ekipa Grzegorza Słabego jest gotowa do rozpoczynającej się jesienią rywalizacji.

Ogórek o miejsce w pierwszej szóstce walczyć będzie z Amerykaninem Dustinem Wattenem. Urodzony w lipcu 1990 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, następnie w II-ligowym Spodku Katowice, a później przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Z tym zespołem wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. Libero przeniósł się w 2017 roku do Lechii Tomaszów Mazowiecki, by rok później zasilić szeregi GieKSy i w jej barwach rozegrać 12 spotkań w sezonie 2018/2019 PlusLigi, zakończonego przez klub na ósmej pozycji. Ogórek zdecydował się na powrót do Tomaszowa Mazowieckiego i z miejscową Lechią walczył o najwyższe lokaty w I lidze, ostatecznie kończąc przedwcześnie przerwane rozgrywki zaplecza PlusLigi na szóstej pozycji. W 23 spotkaniach minionego sezonu zanotował 20,22 % przyjęcia perfekcyjnego. 

 

 

Zobacz też: Zaskakujący zwrot akcji! Watten wraca do GKS Katowice

 

- Dawid bardzo dobrze wpisuje się w tę drużynę zarówno pod względem sportowym, jak i charakterologicznym. To bardzo pracowity zawodnik, doświadczony na pierwszoligowych boiskach, a ponadto ma na swoim koncie występy w PlusLidze w barwach naszego klubu. Cieszymy się, że wraca do Katowic po roku przerwy - stwierdził dyrektor sportowy sekcji Jakub Bochenek.

 

Katowiczanom udało się zamknąć nowy skład, jednak jego formowanie wywołało wiele kontrowersji. Pod koniec kwietnia w mediach zrobiło się głośno, kiedy na jaw wyszły informacje, że klub rozwiązał umowy z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem oraz siatkarzami: Adrianem Buchowskim, Dustinem Wattenem, Rafałem Szymurą, Emanuelem Kohutem, Szymonem Gregorowiczem i Maciejem Fijałkiem z datą wsteczną - 12 marca.

 

Ostatecznie kilku ze wspomnianych zawodników doszło do porozumienia z władzami klubu i zdecydowało się pozostać w zespole na kolejny sezon.

 

Skład na sezon 2020/2021:

 

Trener: Grzegorz Słaby

Rozgrywający: Jan Firlej, Jakub Nowosielski

Atakujący: Jakub Jarosz, Wiktor Musiał

Przyjmujący: Jakub Szymański, Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Sławomir Stolc

Środkowi: Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Emanuel Kohut, Kamil Drzazga

Libero: Dustin Watten, Dawid Ogórek

AgB, Polsat Sport, gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie