Daniele De Rossi zostanie trenerem włoskiego klubu?

Piłka nożna
Daniele De Rossi zostanie trenerem włoskiego klubu?
Fot. Cyfrasport
Daniele De Rossi ma zostać szkoleniowcem zespołu Primavery.

Najpierw światło dzienne ujrzała informacja Gianluki Di Marzio o tym, że Daniele De Rossi ma objąć stanowisko trenera w AC Fiorentina. Teraz Corriere dello Sport podało, że 36-latek ma zostać szkoleniowcem zespołu Primavery. Wszystko zmierza do tego, że były piłkarz już niebawem spełni swoje marzenie i zasiądzie na ławce trenerskiej.

Były reprezentant Włoch zawsze powtarzał: "Chcę zostać szkoleniowcem, kiedy dorosnę". Jego przyszłość w tym zawodzie powoli nabiera kształtów, bo zatrudnieniem De Rossiego zainteresowanych jest kilka klubów. Zwolennikiem wieloletniego kapitana Romy na stanowisku trenera jest Daniel Prade. Dyrektor sportowy zespołu z Florencji zna De Rossiego jeszcze z lat pracy w drużynie ze stolicy Włoch. Prawdopodobieństwo zatrudnienia go zwiększa fakt, że obu panów łączy przyjaźń.

 

 

Innego zdania jest "CdS", które uważa, że Włoch pójdzie do Fiorentiny, ale weźmie pod opiekę drużynę młodzieżową z Toskanii.

 

Cele klubu na kolejne sezony są bardzo ambitne. Nowy właściciel Fiorentiny Rocco Commisso nie ukrywa, że chce w niedalekiej przyszłości dołączyć do najlepszych w lidze. W obecnych rozgrywkach z pewnością im się to nie uda. Po 29. kolejkach Serie A zajmują 14 miejsce. W osiągnięciu lepszych wyników mu pomóc De Rossi.

 

Zobacz też: Skandal w Armenii. Federacja zdyskwalifikowała kilka klubów piłkarskich

 

Przypomnijmy, że Włoch zakończył w styczniu karierę piłkarską. W zespole Romy występował przez 18 lat, rozgrywając 616 spotkań. W swoim dorobku ma również 117 występów w reprezentacji Italii.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze