Formuła 1: Przed wyścigiem w Austrii zbadano tysiące osób. Są wyniki

Moto
Formuła 1: Przed wyścigiem w Austrii zbadano tysiące osób. Są wyniki
fot. PAP/DPA
Na torze w Austrii kierowcy Mercedesa dominują. Najważniejsza wiadomość dotyczyła jednak zdrowia

Tuż przed opóźnionym rozpoczęciem sezonu Formuły 1 testom na obecność koronawirusa poddano 4032 osoby związane z wyścigiem w Austrii. Badania prowadzono w okresie od 26 czerwca do 2 lipca. W sobotę poinformowano, że nie ma ani jednego pozytywnego wyniku. Wyścig o Grand Prix Austrii odbędzie się w niedzielę, dzień wcześniej, po ostatnim treningu, przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

Rywalizacja odbywa się w ściśle określonych warunkach bezpieczeństwa. Zespoły funkcjonują w swoistych "bańkach" i są odizolowane od siebie w padoku, do tego kierowcy noszą na twarzy maski, nawet podczas rozmowy z mediami za pośrednictwem łącza wideo. Wszystkie osoby obecne na torach F1 będą badane pod kątem koronawirusa przynajmniej co pięć dni. Po raz pierwszy w historii cyklu na trybunach nie będzie kibiców.

 

Dobre wiadomości dla wszystkich osób zaangażowanych w pierwszy w sezonie wyścig przekazano przed trzecią sesją treningową.

 

 

Podczas obydwu piątkowych treningów na torze w Spielbergu najszybszy był Brytyjczyk Lewis Hamilton. Obrońca tytułu mistrza świata dwukrotnie wyprzedził swojego kolegę z ekipy Mercedesa Fina Valtteriego Bottasa. W sobotę było identycznie, dominacja kierowców Mercedesa była bezdyskusyjna. 

 


Sobotnie kwalifikacje rozpoczną się o godz. 15, a niedzielny wyścig o 15.10.

 

Sezon Formuły 1 miał się rozpocząć w połowie marca w Australii, ale plany storpedowała pandemia koronawirusa. W Austrii odbędą się dwa pierwsze wyścigi – drugim będzie za tydzień Grand Prix Styrii.

 

F1: Na tor wyjedzie czarny Mercedes. Zespół sprzeciwia się dyskryminacji

 

Do tej pory odwołano siedem eliminacji tegorocznych mistrzostw świata, a dziewięć zostało przełożonych. Na pewno nie odbędą się wyścigi o GP Australii, Holandii, Monako, Azerbejdżanu, Francji, Singapuru i Japonii, niepewny jest los GP Bahrajnu, Wietnamu, Chin, Kanady, Rosji, USA, Meksyku, Brazylii i Abu Zabi. W kalendarzu pozostało osiem imprez i jest to minimum potrzebne do uznania sezonu za przeprowadzony.

 

Transmisje wyścigów Formuły 1 w Eleven Sports.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie