Gol Mateusza Klicha na zapleczu Premier League! Leeds blisko awansu

Piłkarz lidera tabeli Leeds United Mateusz Klich zdobył bramkę w wygranym 3:1 na wyjeździe meczu z Blackburn Rovers w 41. kolejce Championship, czyli zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. To piąty ligowy gol Polaka w tym sezonie.

30-letni Klich trafił do siatki w 53. minucie, ustalając wynik spotkania. Wcześniej polski pomocnik miał asystę przy bramce na 1:0 dla gości. Grał do 89. minuty, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Rezerwowym bramkarzem gości był Kamil Miazek.

Chelsea szuka wzmocnień. Declan Rice opuści West Ham United?

Leeds United jest liderem Championship z dorobkiem 78 punktów i coraz większymi szansami na bezpośredni awans do Premier League. Cztery punkty traci drugi w tabeli West Bromwich Albion, w którym występuje Kamil Grosicki. W niedzielę piłkarze WBA podejmą Hull City, czyli były klub Grosickiego.