Igor Kolaković przyjechał do Zawiercia. Za kilka dni pierwszy trening siatkarzy

Siatkówka
Igor Kolaković przyjechał do Zawiercia. Za kilka dni pierwszy trening siatkarzy
fot. Aluron Virtu CMC/Twitter
Trener Jurajskich Rycerzy Igor Kolaković przyjechał już do Zawiercia.

Jak podał klub PlusLigi Aluron Virtu CMC Zawiercie [rozmowy nad nową nazwą trwają - przyp. red.], nowy trener "Jurajskich Rycerzy" Igor Kolaković przyjechał już na południe kraju. W poniedziałek rozpocznie treningi ze swoją drużyną.

O tym, że zespół pozyskał jedną z najbardziej znanych twarzy światowej siatkówki, poinformowano w połowie maja. Kolaković przyznał wtedy, że początkowo nie miał dużej wiedzy o ekipie.

 

– Szybko jednak rozpuściłem wici i dowiedziałem się, że to świetnie zorganizowany klub z ambitnym prezesem i najlepszymi kibicami w Polsce. To wszystko od razu ukierunkowało mnie na decyzję, tak jak i rozmowy z panem Kryspinem Baranem [prezesem zarządu – przyp. red.], który przedstawił wizję rozwoju małymi krokami, a nie na pstryknięcie palcami. To sprawiło, że podjąłem wyzwanie pracy w PlusLidze – mówił.

 

W sobotę Kolaković pojawił się w Zawierciu, a w poniedziałek szóstego lipca rozpocznie treningi ze swoją nową drużyną, o czym klub poinformował na Twitterze. 

 

 

Zobacz też: Żurek: Wybrałem najlepszą ofertę na przyszły sezon

 

Kolaković to były siatkarz, występujący na pozycji rozgrywającego. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę w roli trenera, najpierw ze swoim rodzimym klubem Budućnost Podgorica, a następnie z reprezentacją Serbii, którą w 2010 roku doprowadził do brązowego medalu mistrzostw świata, a sezon później do mistrzostwa Europy. Dwa lata później na tej samej imprezie zajęli trzecie miejsce.

 

Czarnogórzec prowadził ostatnio reprezentację Iranu, z którą wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Po przełożeniu ich na kolejny rok, jego kontrakt został rozwiązany.

 

Nowy trener zawiercian będzie dysponował mocno odświeżonym składem. W porównaniu z poprzednim sezonem, w klubie pozostało tylko pięciu siatkarzy: Mateusz Malinowski, Krzysztof Andrzejewski, Marcin Kania, Grzegorz Bociek i Patryk Czarnowski. Dołączyło do nich aż dziewięciu nowych zawodników: Paweł Halaba, Patryk Niemiec, Michał Żurek, Dominik Depowski, Piotr Orczyk oraz obcokrajowcy: Argentyńczyk Maximiliano Cavanna, Brazylijczyk Flavio Gualberto, Macedończyk Gjorgi Gjorgiew i Amerykanin Garrett Muagututia. 

 

Zawiercianie zakończyli poprzedni sezon dopiero na dziesiątym miejscu. Rozgrywki zostały jednak przerwane na kilka kolejek przed rozpoczęciem fazy play-off.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie