Skandal w Armenii. Federacja zdyskwalifikowała kilka klubów piłkarskich

Piłka nożna
Skandal w Armenii. Federacja zdyskwalifikowała kilka klubów piłkarskich
fot. Cyfrasport
Ormiańska federacja piłkarska (FFA) wstrzymała ze skutkiem natychmiastowym rozgrywki drugiej ligi.

Uzyskanie „niezaprzeczalnych dowodów” sprawiło, że ormiańska federacja piłkarska (FFA) wstrzymała ze skutkiem natychmiastowym rozgrywki drugiej ligi, zdyskwalifikowała pięć klubów i dożywotnio zawiesiła kilkadziesiąt osób. Powodem ustawianie meczów.

Jak podała FFA, wśród ponad 40 ludzi z dożywotnim zakazem znaleźli się właściciele drużyny, zawodnicy i trenerzy. Kolejnych 13 osób dostało kary dyskwalifikacji różnej długości za manipulowanie wynikami spotkań.

 

Śląsk Wrocław ma nowego bramkarza. Kiedyś grał w Dundee United

 

Lokalne media poinformowały, że w gronie ukaranych są właściciele klubów z rosyjskimi paszportami, piłkarze i szkoleniowcy z tego kraju, a także ukraińscy, łotewscy i białoruscy gracze.

 

Kluby zdyskwalifikowano za „podejrzane” wyniki, jakich nie brakowało na drugim poziomie ligowym: 12:0, 1:8, 9:7, 8:2 itd.

 

Wśród ukaranych klubów jest FK Erywan, który z powodów finansowych i organizacyjnych wycofał się na początku roku z rozgrywek ekstraklasy. Rzekomo też miał uczestniczyć w ustawianiu meczów.

 

- Wszystkie decyzje zostały podjęto po tym, jak FFA otrzymała niezaprzeczalne dowody od organizacji międzynarodowych i organów ścigania – stwierdził szef ormiańskiej federacji Armen Melikbekjan w oświadczeniu. - Naszym celem jest wyeliminowanie korupcji i ustawiania wyników spotkań w ormiańskiej piłce nożnej – dodał zwycięzca grudniowych wyborów na prezesa FFA.

 

Kilka miesięcy temu w wywiadach prasowych Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, opowiadał, że przyjął propozycję kierowania pracą sędziów w Armenii po rozmowach m.in. z Melikbekjanem.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie