16, 20, 34 i... 40 punktów! Bartosz Gomułka najlepszym siatkarzem rewii talentów

Siatkówka
16, 20, 34 i... 40 punktów! Bartosz Gomułka najlepszym siatkarzem rewii talentów
fot. pzps.pl
Bartosz Gomułka był wyróżniającym się siatkarzem MP juniorów w Dębicy.

Tytuł mistrza Polski juniorów 2020 wywalczyli siatkarze MOS Wola Warszawa. Najlepszym zawodnikiem (MVP) rozegranego w Dębicy turnieju, został atakujący ekipy ze stolicy Bartosz Gomułka. W finale zawodnicy MOS Wola pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2. Po brązowy medal sięgnął Trefl Gdańsk.

W Dębicy Gomułka rozkręcał się z meczu na mecz. W fazie grupowej wywalczył 16 punktów w konfrontacji z EKS Skrą Bełchatów (3:0), później 20 w meczu przeciwko AKS V LO Rzeszów (3:1). W ostatnim meczu fazy grupowej z Jastrzębskim Węglem (1:3) nie pojawił się na parkiecie. W półfinałowym boju z Treflem Gdańsk (3:2) zdobył 34 oczka i wydawało się, że więcej już się nie da...

 

Paulina Damaske najlepszą siatkarką! Nagrody indywidualne mistrzostw Polski juniorek

 

W sobotę moja gra prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. Wiem, że zdobyłem wiele punktów i że w samym tie-breaku otrzymałem dwanaście piłek. Kiedy mecz się nie układa musi znaleźć się ktoś taki, kto podniesie swój zespół i zmotywuje go do dalszej walki. W półfinale ta rola przypadła mnie. Przed turniejem pracowaliśmy z psycholog sportową i ona nauczyła nas jak radzić sobie z presją w tak ważnych momentach meczu. Wiedziałem, że muszę się wyciszyć i koncentrować na kolejnej akcji. W finale zmierzymy się z Jastrzębskim Węglem i chcemy wziąć na nim rewanż za przegraną w grupie. Tym razem jednak zagramy z dwoma naszymi podstawowymi zawodnikami i na pewno nie będzie już tak łatwo – mówił Gomułka po półfinałowym zwycięstwie w rozmowie z serwisem pzps.pl.

 

Finał to kolejny popis atakującego MOS Wola Warszawa. Wywalczył dla swej drużyny aż 40 punktów (32 atak/ 49% skuteczności + 4 blok + 4 zagrywka)! W czterech grach zdobył aż 110 punktów, co daje średnią ponad 27 na mecz! Miał przy tym 52 procentową skuteczność w ataku. Nic więc dziwnego, że został wybrany najlepszym zawodnikiem dębickiej rewii siatkarskich talentów.

 

 

Bartosz Gomułka urodził się 30 maja 2002 roku, miesiąc przed rozpoczęciem MP juniorów skończył więc 18 lat. Atakujący MOS Wola Warszawa ma 202 cm wzrostu, a jego zasięg w ataku to 332 cm.

 

Najlepsi zawodnicy MP juniorów 2020 zostaną objęci programem Red Bull "Siatkarskie Skrzydła", który jest dedykowany wyróżniającym się młodym siatkarzom i siatkarkom.

 

Nagrody indywidualne MP juniorów w siatkówce (Dębica, 1–5 lipca 2020):

 

MVP: Bartosz Gomułka (MOS Wola Warszawa).

 

najlepszy rozgrywający: Dawid Pawlun (Trefl Gdańsk)
najlepszy przyjmujący: Michał Gierżot (Jastrzębski Węgiel)
najlepszy atakujący: Przemysław Kupka (Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa)
najlepszy środkowy: Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk)
najlepszy libero: Dawid Bulira (MOS Wola Warszawa).

 

Końcowa klasyfikacja MP juniorów 2020:

 

1. MOS Wola Warszawa, 2. KS Jastrzębski Węgiel, 3. Trefl Gdańsk, 4. ECO-TEAM AZS Stoelze Częstochowa, 5. AKS V LO Rzeszów, 6. Hemarpol Norwid Częstochowa, 7. AZS UWM Olsztyn, 8. EKS Skra Bełchatów.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze