Fortuna 1 Liga: Ważne zwycięstwo GKS Bełchatów. Ucieczka z zagrożonej strefy

Ważne zwycięstwo GKS Bełchatów. Ucieczka z zagrożonej strefy.

GKS Bełchatów pokonał 2:1 Olimpię Grudziądz w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wygrana pozwoliła drużynie gości na znaczny awans w tabeli. W ostatnich minutach piłkarz Olimpii Lukas Duriska został ukarany czerwoną kartką.

Oba zespoły przed tym spotkaniem pilnie potrzebowały punktów, bo od strefy spadkowej dzielił ich zaledwie krok. Bełchatowianie zajmowali piętnaste miejsce i mieli tyle samo "oczek", co będąca w strefie spadkowej Odra Opole, z kolei Olimpia plasowała się na dwunastej pozycji z zaledwie dwoma punktami przewagi nad GKS.

W pierwszej połowie drużyna gospodarzy zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce, jednak to goście lepiej otworzyli spotkanie. Już w 5. minucie do bramki rywali celnie trafił Patryk Winsztal, a chwilę później dołączył do niego Bartosz Biel. Zawodnicy Olimpii długo nie mogli znaleźć sposobu na bełchatowian. Ta sztuka udała się wreszcie w 39. minucie, a kontaktową bramkę zdobył Joao Criciuma. Było 2:1 dla GKS.

W drugiej części spotkania zarówno goście, jak i gospodarze ruszyli do ofensywy, jednak żadna z akcji nie została zamieniona na zdobycz bramkową. Piłkarze z Bełchatowa triumfowali na wyjeździe 2:1, a trzy kolejne punkty na ich koncie pozwoliły im na ucieczkę z zagrożonej pozycji. Podopieczni Marcina Węglewskiego awansowali na dziesiąte miejsce, podczas gdy pokonani zawodnicy Olimpii spadli na trzynastą pozycję. Tylko dwa punkty dzielą ich od znalezienia się w strefie spadkowej.

Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów 1:2

Bramki: Joao Criciuma 40 - Patryk Winsztal 5, Bartosz Biel 11

Żółte kartki: Patryk Winsztal, Krzysztof Wołkowicz, Mariusz Magiera, Artur Golański

Czerwona kartka: Lukas Duriska

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).