Joanna Jóźwik z najlepszym wynikiem od trzech lat

Inne
Joanna Jóźwik z najlepszym wynikiem od trzech lat
fot. Cyfrasport
Joanna Jóźwik uzyskała w biegu na 800 m wynik 2.01,20. To jej najlepszy wynik na tym dystansie od ponad trzech lat.

Joanna Jóźwik uzyskała w biegu na 800 m wynik 2.01,20. To jej najlepszy wynik na tym dystansie od ponad trzech lat. Ostatni raz szybciej biegała w maju 2017 roku. Piąta zawodniczka ostatnich igrzysk rywalizowała w Warszawie w jednej serii z... mężczyznami.

"Ciepło, wiatr i 2:01,20. Lubię to! Jaki z tego morał? Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj!" - napisała na Instagramie zawodniczka AZS AWF Katowice.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ciepło, wiatr i 2:01,20 ❤️ Lubię to! Jaki z tego morał? Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj! #competition #athlete #nike #justdoit #grlpower #azsawfkatowice #podazajzamarzeniami

Post udostępniony przez Joanna Jóźwik (@joanna.jozwik)

 

Zobacz też: Wicemistrz olimpijski uczy się nowego zawodu

 

I faktycznie Jóźwik wie, co to znaczy. Po bardzo udanym sezonie 2016 najlepsza Polka w biegu na 800 m w ostatnich latach miała mocno pod górkę. Walczyła z kontuzjami, postanowiła zmienić trenera (obecnie jest nim Jakub Ogonowski) i klub.

 

Po latach turbulencji wraca teraz na właściwe tory. Jeszcze poprzedni sezon był różny. Po tak długiej nieobecności na bieżni, uczyła się od początku rywalizacji. Standardowo często się uśmiechała, ale wyniki jeszcze odbiegały od jej możliwości. Potrzebowała więcej czasu. Ten sezon - choć mocno zmieniony przez pandemię koronawirusa - zapowiada się już znacznie lepiej.

 

Docelową imprezą w tym roku dla lekkoatletów są mistrzostwa Polski, które w ostatni weekend sierpnia odbędą się we Włocławku.

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie