Siatkarski dreszczowiec w finale! 40 punktów Gomułki dało mistrzostwo ekipie z Warszawy

MP juniorów 2020. Tytuł dla siatkarzy MOS Wola Warszawa.

W rozegranym w Dębicy finale mistrzostw Polski juniorów siatkarze MOS Wola Warszawa pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2 (15:13 w tie-breaku). Atakujący stołecznej drużyny Bartosz Gomułka zdobył w tym spotkaniu 40 punktów!

Ekipa ze stolicy w pierwszej fazie turnieju rywalizowała w grupie B. W pierwszym spotkaniu ograła EKS Skrę Bełchatów 3:0, w drugim – AKS V LO Rzeszów 3:1. Ostatni mecz fazy grupowej przyniósł porażkę 1:3 z Jastrzębskim Węglem, ale siatkarze MOS Wola mieli już zapewnione miejsce w czołowej czwórce. Jak się okazało, obie drużyny miały jeszcze później okazję zmierzyć się na turnieju w Dębicy. W półfinale stołeczna ekipa rywalizowała z Treflem Gdańsk. Spotkanie zwieńczył emocjonujący tie-break, w którym zwycięzcę wyłoniła dopiero rywalizacja na przewagi.

Zwycięstwo 16:14 dało MOS Wola miejsce w finale. Kapitalnie zaprezentował się Jakub Gomułka, który wywalczył 34 punkty, przy 65 procentach skuteczności w ataku! Siatkarze ze stolicy musieli jeszcze poczekać na rywala. W drugim półfinale, w którym zmierzyły się Jastrzębski Węgiel i Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa również nie brakowało emocji i zaciętej walki. Trzy sety na styku, czwarty to pewna wygrana jastrzębian i w tym starciu również tie-break miał wyłonić zwycięzcę. Akcję na wagę zwycięstwa (15:13) skończył Krystian Walczak. Był to 27. punkt atakującego Jastrzębskiego Węgla w tym spotkaniu.

Paulina Damaske najlepszą siatkarką! Nagrody indywidualne mistrzostw Polski juniorek

Triumfatora wyłoniła trwająca ponad 2 i pół godziny finałowa walka. Set za set i tie-brak miał rozstrzygnąć, czy tytuł mistrzowski powędruje do Warszawy, czy do Jastrzębia-Zdroju. Znów w roli głównej wystąpił Gomułka. Atakujący wywalczył aż 40 punktów, a drużyna ze stolicy wygrała decydującą partię 15:13. Mistrzem Polski juniorów 2020 została drużyna MOS Wola Warszawa! Trenerem zwycięzców jest Konrad Cop.

W Dębicy rywalizowało od środy osiem najlepszych drużyn z całego kraju: Trefl Gdańsk (obrońca tytułu), Hemarpol Norwid Częstochowa, UMKS MOS Wola Warszawa, AKS V LO Rzeszów, AZS 2020 Częstochowa, Jastrzębski Węgiel, AZS UWM Olsztyn oraz EKS Skra Bełchatów. W spotkaniu o brązowy medal Trefl Gdańsk pokonał Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1. Mecze odbywały się bez udziału publiczności.

Wyniki:

mecz o 3. miejsce: Trefl Gdańsk - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:17, 11:25, 25:21, 25:18)
FINAŁ: MOS Wola Warszawa - KS Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 15:13)