Złoto w efektownym stylu! Siatkarki z Kalisza mistrzyniami Polski

Siatkówka
Złoto w efektownym stylu! Siatkarki z Kalisza mistrzyniami Polski
fot. pzps.pl

Siatkarki Energa MKS SMS Kalisz zdobyły we własnej hali tytuł mistrza Polski juniorek. W finale pokonały GKS Wieżycę 2011 Stężyca 3:0. Brązowy medal wywalczył Enea Energetyk Poznań.

Kaliszanki sięgnęły po złoto w efektownym stylu, w pięciu spotkaniach nie tracąc nawet seta. W finale gładko pokonały drużynę ze Stężycy, która tylko w drugim secie potrafiła nawiązać w miarę równorzędną walkę. MVP decydującego pojedynku została atakująca Energi MKS Martyna Czyrniańska.

 

– Drużyna była budowana na mistrzostwa kraju, ale jedna rzecz to budować, a druga to wyjść na boisko i to udowodnić. Dzisiaj, patrząc na wynik, mogło to wyglądać na łatwe zwycięstwo, ale ktoś, kto obserwował mecz widział, że były momenty przestojów. Nie mogliśmy dać się przeciwnikowi nakręcić. Jestem dumny z dziewczyn, z tego, w jaki sposób przepracowały ten czas, mieliśmy przecież sporo zawirowań związanych z pandemią koronawirusa. Obawialiśmy się o zdrowie dziewczyn, ale na szczęścia we wszystkich zespołach nie było poważniejszych problemów – powiedział trener mistrza kraju Marcin Widera, cytowany przez portal Polska Siatkówka.

 

To pierwszy tytuł wywalczony przez drużynę z Kalisza. Niespodzianką turnieju był brak w gronie półfinalistów broniącej tytułu Legionovii Legionowo, która triumfowała pięć razy z rzędu. Zespół spod Warszawy ostatecznie zajął szóstą lokatę.

 

Siatkówka wraca do hal! Finały mistrzostw Polski już na początku lipca

 

Mistrzostwa pierwotnie były zaplanowane na ostatni tydzień marca. W związku z pandemią koronawirusa zostały rozegrane trzy miesiące później. Spotkania w kaliskiej hali odbywały się bez udziału publiczności.

 

Wyniki:

 

mecz o 3. miejsce: Łaskovia Łask – Enea Energetyk Poznań 1:3 (25:27, 25:23, 11:25, 17:25)

finał: Energa MKS SMS Kalisz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca  3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

 

Końcowa klasyfikacja:


1. Energa MKS SMS Kalisz, 2. GKS Wieżyca 2011 Stężyca, 3. Enea Energetyk Poznań, 4. Łaskovia Łask, 5. ŁKS Szkoła Gortata Łódź, 6. Legionovia Legionowo, 7. Chemik SMS Olsztyn, 8. Elite Volley Kraków.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie