Artur Szalpuk po transferze do Vervy: Będziemy bić się o medale

Siatkówka
Artur Szalpuk po transferze do Vervy: Będziemy bić się o medale
fot. Cyfrasport
2014 rok – Artur Szalpuk w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. Historia zatoczyła koło...

Artur Szalpuk w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Przyjmujący reprezentacji Polski, który przebywa obecnie na zgrupowaniu w Spale, skomentował na gorąco transfer do stołecznej ekipy.

Szalpuk w barwach AZS Politechniki Warszawskiej grał w latach 2013–15, debiutując w tej ekipie w rozgrywkach PlusLigi. Później były Cerrad Czarni Radom (2015–16), Cerrad Czarni Radom (2015–16), dwukrotnie PGE Skra Bełchatów (2016–17 i 2018–20), a w międzyczasie Trefl Gdańsk (2017–18). Teraz przyszedł czas na powrót do stolicy...

 

Transferowy hit! Artur Szalpuk oficjalnie w nowym klubie

 

– Historia zatoczyła koło. Myślę jednak, że przechodzę do zupełnie innej drużyny, niż ta w której grałem sześć lat temu. Mam nadzieję, że będziemy bić się o medale, poziom naszej gry będzie bardzo wysoki i będzie to bardzo dobra drużyna. Liczę, że Liga Mistrzów w przyszłym sezonie wystartuje i również tam będziemy mogli pokusić się o dobry wynik – powiedział Szlapuk.

 

W drużynie z Warszawy 25-letni przyjmujący zagra z trzema kolegami ze złotej drużyny z MŚ 2018.

 

– Piotrek Nowakowski, Kwolo, Damian Wojtaszek i ja - mamy czterech mistrzów świata z 2018 roku. Czyli nieźle – stwierdził.

 

 

Umowa z Vervą to dla Szalpuka jeszcze jeden powrót – pod skrzydła trenera Andrei Anastasiego. Współpracę z włoskim szkoleniowcem w Treflu w sezonie 2017/18 wspomina bardzo dobrze. Gdański klub sięgnął wówczas po brązowy medal mistrzostw Polski i wywalczył Puchar Polski, a Szalpuk był czołowym zawodnikiem tej ekipy.

 

– Bardzo cenię sobie współpracę z Andreą Anastasim w czasie mojej gry w Gdańsku. Odniosłem największe klubowe sukcesy pod jego wodzą. To po tym sezonie udało mi się wejść na dobre do kadry i zagrać cały sezon reprezentacyjny w "szóstce". Czerpałem więc z tej współpracy same korzyści – zaznaczył nowy siatkarz Vervy.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze