"Lionel Messi zakończy karierę w Barcelonie"

Piłka nożna
"Lionel Messi zakończy karierę w Barcelonie"
fot. PAP
Umowa Messiego z Barceloną wygasa w czerwcu 2021 roku.

Niekwestionowany lider Barcelony, Lionel Messi wciąż nie przedłużył wygasającego w 2021 roku kontraktu. Z tego powodu pojawiły się liczne powiązania Argentyńczyka z innymi klubami. Spekulacje postanowił uciąć prezydent "Blaugrany" Josep Maria Bartomeu. Jego zdaniem 33-letni piłkarz zostanie na Camp Nou do końca swojej kariery.

Messi coraz częściej jest łączony z odejściem z Barcelony. Argentyńczyk ostatni raz przedłużył kontrakt z Blaugraną w 2017 roku. Obecna umowa ważna jest tylko rok, dlatego nic dziwnego, że po światowej klasy piłkarza ustawia się kolejka chętnych. Co więcej, hiszpańskie media opowiadały, że 33-latek jest niezadowolony z sytuacji klubu.

Wszystkie pogłoski postanowił uciąć Bartomeu. Prezydent klubu powiedział w rozmowie z hiszpańskim Movistar, że Argentyńczyk nigdzie się nie wybiera.

- Obecnie negocjujemy umowy z innymi piłkarzami, ale Messi zapewnił nas, że chce zostać. Będziemy cieszyć się jego grą przez długi czas. On zakończy swoją piłkarską karierę w Barcelonie - podkreślił.

Deklaracja prezydenta Barcy to znacznie odwrotne stanowisko od medialnych pogłosek. Wcześniej wielokrotnie powtarzano, że Messi jest niezadowolony z taktycznych założeń ostatnich trenerów i ma dosyć obecnych działań klubu.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie