Magazyn Formuły 1: Bottas triumfował w "szalonym" wyścigu w Austrii

Moto
Wygrana Valtteriego Bottasa, pierwsze podium Lando Norrisa i odrodzenie się Ferrari. Wiele wydarzyło się w pierwszym wyścigu Formuły 1.

Wygrana Valtteriego Bottasa, pierwsze podium Lando Norrisa i odrodzenie się Ferrari. Wiele wydarzyło się w pierwszym wyścigu Formuły 1. Transmisja Magazynu Formuły 1 ze skrótem GP Austrii na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport.

To miał być weekend Mercedesa i choć rozpoczął się od dochodzenia sędziów w sprawie rzekomo nielegalnego systemu w bolidach Bottasa i Lewisa Hamiltona, ostatecznie skończył się pomyślnie dla aktualnych mistrzów świata. Podobnie jak rok temu, Bottas otworzył sezon zwycięstwem, nie dając swoim rywalom większych szans.

Drugie miejsce niespodziewanie zajął Charles Leclerc, który kwalifikacje ukończył dopiero na dziesiątej pozycji, a na najniższym stopniu podium po raz pierwszy w karierze uplasował się Lando Norris z McLarena.

W niezwykle chaotycznym wyścigu na torze Red Bull Ring aż dziewięciu zawodników nie dojechało do mety, w tym Kimi Raikkonen z zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, gdzie Robert Kubica pełni rolę trzeciego kierowcy.

W niedzielę 12 lipca odbędzie się kolejny wyścig na torze w Spielbergu, tym razem pod nazwą Grand Prix Styrii.

Transmisja Magazynu Formuły 1 ze skrótem Grand Prix Austrii od godziny 21.40 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport.