Upozorował własną śmierć, aby kontynuować grę? "To był tylko żart"

E-sport
Upozorował własną śmierć, aby kontynuować grę? "To był tylko żart"
fot. Polsat Sport
Jeden z graczy e-sportowych upozorował własną śmierć.

W świecie e-sportu światło dzienne ujrzała afera dotycząca użytkownika o pseudonimie "Meho", który w czerwcu upozorował własną śmierć w wyniku wypadku samochodowego. Niedawno sam zainteresowany został zauważony na grze w ESEA League. Jego tłumaczenie? "To był tylko żart".

Wiadomość o śmierci Meho obiegła media społecznościowe, ale obecnie próżno znaleźć informacje na ten temat. Wszelakie możliwe posty zostały bowiem usunięte, a cała historia to tylko żart jaki wymyślił 16-letni gracz. Oczywiście środowisko osób związanych z e-sportem pozostaje zniesmaczone całym zamieszaniem, składając wcześniej kondolencje i ubolewając nad śmiercią nastolatka.

 

Pojawiły się zarzuty, jakoby Meho miał upozorować własną śmierć, aby dalej mógł kontynuować grę w ESEA League, w której został zablokowany przez organizatorów za niestosowne zachowanie. Ten jednak stanowczo zaprzecza takim oskarżeniom, sugerując, że był to po prostu zwykły żart, który wymyślił ze znajomymi i nie mający nic wspólnego z e-sportem.

 

Zobacz także: Wirtualny Tour De France: Francuz Julien Bernard zwycięzcą drugiego etapu

 

Sam zainteresowany, co zrozumiałe, spotkał się jednak z lawiną krytyki. Do wypadku samochodowego nie doszło, a 16-letni Meho jest cały i zdrów. Jak donoszą media związane z e-sportem, młody gracz ma dołączyć do zawodowego teamu Valorant - gry porównywalnej do Counter-Strike, produkcji Riot Games, a więc amerykańskiego giganta, który stworzył m.in. League of Legends.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie