Zdecydowana większość Japończyków przeciwna przyszłorocznym igrzyskom

Inne
Zdecydowana większość Japończyków przeciwna przyszłorocznym igrzyskom
fot. PAP/EPA
Aż 77 procent Japończyków uważa, że przełożone na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa igrzyska olimpijskie w Tokio nie mogą dojść do skutku.

Aż 77 procent Japończyków uważa, że przełożone na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa igrzyska olimpijskie w Tokio nie mogą dojść do skutku - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Japan News Network (JNN). Tylko 17 procent uznało, że impreza może się odbyć.

Ankieta JNN skupiała się na zagadnieniach politycznych, ale pojawiły się też pytania o igrzyska.

 

Zobacz też: "Igrzyska będą uproszczone i bez przepychu"

 

Rywalizacja w stolicy Japonii miała się rozpocząć w lipcu br., ale ograniczenia w treningu i podróżach sportowców oraz brak możliwości organizacji wielu zawodów kwalifikacyjnych skłoniły Międzynarodowy Komitet Olimpijski do podjęcia w marcu bezprecedensowej decyzji opóźnienia igrzysk o rok. Według nowego planu mają się odbyć 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku.

 

Organizatorzy wciąż muszą ponieść wiele kosztów oraz stawić czoła kolejnym wyzwaniom przede wszystkim związanym z pandemią. Zapowiadano już, że przyszłoroczne igrzyska mogą być "prostsze" niż wcześniejsze, ma obowiązywać wiele ograniczeń i dodatkowych przepisów zdrowotnych.

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie