75 hot dogów w 10 minut! Niesamowity wyczyn Joeya Chestnuta (WIDEO)

Inne
75 hot dogów w 10 minut! Niesamowity wyczyn Joeya Chestnuta (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Joey Chestnut wygrał zmagania w jedzeniu hot dogów po raz dwunasty w ostatnich 13 latach.

Joey Chestnut znowu to zrobił! Amerykanin wygrał bowiem kolejne zawody w zjadaniu hot dogów na czas, bijąc przy okazji swój rekord. 36-latek w dziesięć minut zjadł ich aż 75!

Nie ma mocnych na Chestnuta, który Nathan's Hot Dog Eating Contest wygrał po raz dwunasty w odstępie ostatnich 13 lat. Amerykanin był zdecydowanym faworytem zmagań i nie zawiódł swoich fanów, poprawiając wynik sprzed roku o cztery zjedzone hot dogi.

 

Chestnut to prawdziwy mistrz w swoich fachu. Sam zainteresowany zdradził, że ćwiczy swój żołądek poprzez regularne spożywanie mleka, wody oraz suplementów białkowych. Jest posiadaczem wielu rekordów, a jego statystyki pokazują, że nie jest tylko specjalistą w konsumowaniu hot dogów. Na początku tego roku, 12 lutego, potrafił zjeść 32 Big Maki w 38 minut!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joey Chestnut (@joey.chestnut)

 

Czym jeszcze może pochwalić się Chestnut? Zjedzeniem 185 krokietów w 10 minut, 165 pierogów w 8 minut, 182 skrzydełek z kurczaka w 30 minut, czy 103 hamburgerów w 8 minut. To jedynie wycinek z jego długiej listy dokonań, ale i tak robiący olbrzymie wrażenie.

 

- Ten sport nie polega tylko na jedzeniu. Wyzwala on w tobie motywację, determinację i poświęcenie. To wyzwanie dla mojego ciała oraz umysłu - przyznał Chestnut, który jest liderem w światowym rankingu Major League Eating.

 

Zawody Nathan's Hot Dog Eating odbywają się na Coney Island w Nowym Jorku 4 lipca z okazji Dnia Niepodległości. Ich tradycja sięga 1916 roku. Oprócz rywalizacji panów, odbywają się także zmagania pań. W tym roku najlepsza okazała się Miki Sudo. Mająca japońskie korzenie Amerykanka zjadła 47 hot dogów w 10 minut. Z powodu pandemii koronawirusa zawody odbyły się tym razem bez udziału publiczności.

 

 

Zmagania w jedzeniu hot dogów w załączonym materiale wideo. [UWAGA! TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH]

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze