Dania wycofała się z organizacji mistrzostw świata w 2021 roku

Inne
Dania wycofała się z organizacji mistrzostw świata w 2021 roku
Fot. PAP
Dania wycofała się z roli gospodarza przyszłorocznych mistrzostw świata w gimnastyce sportowej.

Dania wycofała się z roli gospodarza przyszłorocznych mistrzostw świata w gimnastyce sportowej, które miały odbyć się w Kopenhadze. Powodem są ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Jubileuszowa, 50. edycja tej imprezy miała zostać rozegrana w stolicy Danii w dniach 18-24 października 2021 roku, dwa miesiące po przełożonych o rok z powodu pandemii igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) poinformowała w oświadczeniu, że jest rozczarowana decyzją duńskiej federacji i rozważy rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia nowego gospodarza.

 

- Duńska Federacja Gimnastyczna poinformowała FIG o wycofaniu się z organizacji 50. mistrzostw świata (...) - oświadczył światowy organ zarządzający tą dyscypliną.

 

Zobacz też: Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium powiększone o cztery dyscypliny

 

- Komitet Wykonawczy FIG zapoznał się z tą decyzją i wyraził ubolewanie oraz rozczarowanie. Komitet wkrótce rozważy wszystkie konsekwencje wynikające z tej sytuacji, w tym rozpoczęcie nowej procedury przetargowej - dodano.

 

Mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbywają się co roku w latach nieolimpijskich, ale w związku z przesunięciem igrzysk w Tokio, tym razem oba wydarzenia mają odbyć się w tym samym roku.

 

Dania była już gospodarzem mistrzostw świata w gimnastyce sportowej - w 2006 roku.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie