Dawid Janczyk blisko nowego klubu

Piłka nożna
Dawid Janczyk blisko nowego klubu
Fot. Cyfra
Dawid Janczyk podejmie kolejną próbę powrotu do piłki.

Wszystko wskazuje na to, że Dawid Janczyk znalazł sobie nowy klub. Kolejnym zespołem w karierze 32-latka prawdopodobnie będzie grająca w III lidze Chełmianka Chełm.

Jak podaje "Dziennik Wschodni", były reprezentant Polski od dłuższego czasu znajdował się na celowniku klubu z Lubelszczyzny. Chełmianka ma zapewnić Janczykowi mieszkanie oraz pomoc psychologa. 

 

Zobacz też: Kołtoń: Nudy na pudy? Nie w polskiej lidze!

 

Dla byłego napastnika CSKA Moskwa byłaby to kolejna próba powrotu do profesjonalnej piłki. Janczyk od kilku lat cierpi na chorobę alkoholową. Kilkukrotnie próbował wrócić do grania, lecz kolejne kluby rozwiązywały z nim kontrakty. Za każdym razem nałóg okazywał się silniejszy. Ostatnim klubem, który dał szansę Janczykowi był MKS Ciechanów. Klub zrezygnował ze współpracy z Janczykiem w połowie czerwca. 

 

Wcześniej pomóc piłkarzowi próbowały między innymi niemiecki FC Blaubeuren czy Odra Wodzisław. Na razie nie wiadomo, kiedy i na jakich warunkach rozpocznie się przygoda Janczyka z Chełmianką.

 

32-latek był niegdyś gwiazdą młodzieżowych kadr i jednym z największych talentów polskiej piłki. W dorosłej reprezentacji Polski rozegrał pięć spotkań. 

MTu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze