Fernando Alonso o krok od Formuły 1!

Moto
Fernando Alonso o krok od Formuły 1!
fot. PAP
Wszystko wskazuje na to, że Fernando Alonso wróci do Formuły 1 i będzie reprezentował barwy Renault.

Według doniesień hiszpańskich mediów Fernando Alonso jest bardzo blisko podpisania kontraktu z teamem Renault na występy w Formule 1 w 2021 roku. Jeszcze w tym tygodniu dwukrotny mistrz świata ma zostać ogłoszony nowym kierowcą francuskiej ekipy.

Dla Alonso byłby to powrót do Renault po 12 latach przerwy. To właśnie w tym teamie święcił swoje największe sukcesy w F1, z dwoma tytułami mistrzowskimi w 2005 oraz 2006 roku na czele. W sumie barwy Renault reprezentował w latach 2003-2006 oraz 2008-2009.

 

Niewykluczone, że hiszpański kierowca wróci do Renault, z którym po zakończeniu obecnego sezonu rozstanie się Daniel Ricciardo. Drugim kierowcą w teamie jest Esteban Ocon.

 

Zobacz także: Formuła 1: Kara dla zespołu Roberta Kubicy

 

Jak informują hiszpańskie media, jeszcze w tym tygodniu Renault ma poinformować o pozyskaniu nowego kierowcy na 2021 rok. Ma nim zostać właśnie Alonso, co potwierdziłoby doniesienia z maja tego roku.

 

38-letni Alonso to dwukrotny mistrz oraz trzykrotny wicemistrz świata Formuły 1. W latach 2010-2014 reprezentował barwy Scuderia Ferrari, natomiast w latach 2015-2018 jeździł dla McLarena. Po rozstaniu się z Formułą 1 próbował swoich sił w innych sportach motorowych. Wygrał m.in. dwukrotnie 24-godzinny wyścig Le Mans.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze