Hit transferowy ZAKSY potwierdzony!

Siatkówka
Hit transferowy ZAKSY potwierdzony!
Fot. Cyfrasport
Jakub Kochanowski zamknął skład Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Utytułowany reprezentant Polski Jakub Kochanowski zamknął skład Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrz świata nie ukrywa ambicji i chęci walki o najwyższe cele w sezonie 2020/2021. - Przychodzę do klubu walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko – zaznaczył Kochanowski.

Środkowy po dwóch sezonach gry w PGE Skrze Bełchatów przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Olsztynie, w latach 2016-2018 broniąc barw AZS Olsztyn. Do pierwszej drużyny "Akademików" z Warmii i Mazur reprezentant Polski trafił po trzech latach występów w drużynie Młodej Ligi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mistrz, przez mistrzów, w mistrzowskim składzie przywitany 💪🥇 Jakub Kochanowski zamyka skład ZAKSY na sezon 2020/2021 ‼️

Post udostępniony przez ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (@zaksa_kedzierzyn_kozle)

 

Środkowy zaznaczył, że oferta ZAKSY była dla niego atrakcyjna m.in. pod względem sportowym.

 

- Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. ZAKSA to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal - przyznał środkowy, deklarując walkę na wszystkich frontach.

 

Kochanowski to aktualny mistrz świata i reprezentant Polski ale również reprezentant złotego pokolenia polskiej siatkówki, jak określono zawodników z roczników 1997 i 1998, którzy w rozgrywkach młodzieżowych zdobyli wszystko, co było do zdobycia: mistrzostwo Europy i świata kadetów (2015), mistrzostwo Europy juniorów (2016), mistrzostwo świata juniorów rok później (2017). Warto zaznaczyć, że podczas finałów mistrzostw świata juniorów w 2017 roku to właśnie Kochanowski został wybrany MVP rozgrywek. Młodzieżowa reprezentacja Polski, z środkowym w składzie, osiągnęła imponujący rezultat - 48 wygranych meczów z rzędu. Siatkarz był jednym z tych, którzy szybko otrzymali powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, tę szansę wykorzystując bezbłędnie, co potwierdzają kolejne sukcesy 23-letniego środkowego. Kochanowski na swoim koncie ma tytuł mistrza świata (2018 rok), brąz mistrzostw Europy (2019 rok) czy srebro wywalczone podczas Pucharu Świata (2019 rok).

 

Zobacz też: Sebastian Świderski o hitowym transferze: Kochanowski zamknie skład

 

Transfer Kochanowskiego zamyka skład ekipy z Kędzierzyna- Koźla, jaki w sezonie 2020/2021 powalczy o najwyższe cele. W drużynie zobaczymy na rozegraniu Benjamina Toniuttiego i Rafała Prokopczuka, w ataku duet Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth, na przyjęciu: Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka, Piotra Łukasika i Adriana Staszewskiego, na libero Pawła Zatorskiego z Korneliuszem Banachem, a na środku siatki zagrają David Smith, Kochanowski, Krzysztof Rejno i Mateusz Zawalski. Po zakończonym okresie przygotowawczym skład podstawowy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie również uzupełniany zawodnikami ZAKSY Strzelce Opolskie.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie