Mistrz Polski zadebiutuje w PlusLidze!

Siatkówka
Mistrz Polski zadebiutuje w PlusLidze!
fot. Indykpol AZS Olsztyn
Jakub Czerwiński przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn

Mistrz Polski Juniorów 2019, a także brązowy medalista tegorocznych mistrzostw juniorskich Jakub Czerwiński przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn.

Czerwiński urodził się w 22 lipca 2001 roku w Wągrowcu. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w NTS Trójka Nakło. W 2015 roku zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików, a rok później, w kategorii kadetów, również stanął na najniższym stopniu podium.

 

W 2017 roku rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z kolegami z reprezentacji, zdobył m.in. złoty medal EEVZA do lat 17 (2017) oraz był uczestnikiem MŚ do lat 21 w 2019 roku (w kadrze występowali również Mateusz Poręba i Remek Kapica).

 

Największym sukcesem młodego siatkarza jest tytuł mistrza Polski juniorów w 2019 roku. Czerwiński zdobył medal w barwach Trefla Gdańsk, zostając również najlepszym przyjmującym turnieju. Choć w tym roku nie udało się zawodnikowi powtórzyć tego sukcesu, to i tak może on zaliczyć mistrzostwa do udanych. Na zakończonych niedawno zawodach w Dębicy, Czerwiński zdobył brązowy medal.

 

Przyjmujący reprezentacji Niemiec zamknął skład Trefla Gdańsk

 

Młody przyjmujący w minionym sezonie brał udział w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi w zespole SMS Spała. Sezon 2020/2021 będzie debiutem dla przyjmującego na PlusLigowych parkietach. 

 

 

- Pojawiła się fajna oferta z Indykpolu AZS Olsztyn i zdecydowałem, że czas sprawdzić się na PlusLigowych parkietach – mówi Jakub Czerwiński. – Mam tutaj starszych kolegów (Mateusz Poręba i Remek Kapica – przyp. red.), z którymi konsultowałem ten wybór. Doradzali mi oni to miejsce, dlatego wybrałem klub z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się nowego sezonu - dodaje.

 

Kontrakt młodego przyjmującego z olsztyński klubem, będzie obowiązywał przez trzy sezony. Jakub Czerwiński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 9.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie