Mistrzynie Polski krystalizują skład. Nowa rozgrywająca w Chemiku Police

Siatkówka
Mistrzynie Polski krystalizują skład. Nowa rozgrywająca w Chemiku Police
Fot. Cyfrasport

Paulina Bałdyga podpisała kontrakt z Grupa Azoty Chemikiem Police. Rozgrywająca jest trzecią nowo pozyskaną siatkarką w ekipie trenera Ferhata Akbasa. Na swojej pozycji będzie rywalizować z reprezentantką Polski Marleną Kowalewską.

Sympatycy siatkówki wyczekiwali nazwiska siatkarki, która dołączy do Kowalewskiej. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości. Drugą rozgrywającą, jaką zobaczymy na parkietach Tauron Ligi, jest była zawodniczka Grot Budowlanych Łódź. 23-latka rozegrała w barwach łódzkiego klubu 40 setów. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpiła w 117 meczach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paulina Bałdyga siatkarką Grupa Azoty Chemika Police 🆕✍🏻

Post udostępniony przez Grupa Azoty Chemik Police (@chemik_police)

 

Bałdyga nie ukrywa, że decyzja o przejściu do klubu mistrza Polski na początku nie była łatwa.

 

- Nie spodziewałam się propozycji z Chemika. Musiałam przemyśleć, czy podołam, czy jestem w stanie być częścią takiego zespołu. Po analizie doszłam do wniosku, że Policom się nie odmawia. Z perspektywy czasu uważam, że decyzja była prosta. Cieszę się, że nadchodzący sezon spędzę w Chemiku – powiedziała.

 

Rozgrywająca jest jedenastą siatkarką, którą zobaczymy w przyszłym sezonie w Policach.

 

Zobacz też: Chemik Police wprowadził... tydzień dla chętnych

 

Policzanki po bardzo udanym sezonie, w którym wywalczyły potrójną koronę, a także po rocznej nieobecności przygotowują się do występów w Lidze Mistrzyń. Cele na kolejny są równie wysokie. Realizować je będzie już praktycznie wykrystalizowana ekipa.

 

Władze klubu po sezonie przedłużyły umowy z ośmioma siatkarkami. Została rozgrywająca Marlena Kowalewska, na ataku Martyna Łukasik. Wśród przyjmujących Martyna Grajber, Wilma Salas oraz Natalia Mędrzyk. Została również libero Paulina Maj-Erwardt i środkowe Iga Wasilewska i Katarzyna Połeć.

 

Pierwszą nowo pozyskaną siatkarką był transferowy hit. Do Polski z włoskiego Savino Del Bene Scandicci poróciła Agnieszka Kąkolewska. Indy Baijens zamknęła skład środkowych w szeregach mistrza Polski, a Bałdyga zadba o rozegranie.

 

W komplecie Policzanki zobaczą się po raz pierwszy 20 lipca. Tydzień wcześniej będą miały okazję wziąć udział w zajęciach dla chętnych.

 

Przygotowania potrwają około ośmiu tygodni. Pierwsze oficjalne spotkania zaplanowane są na połowę września. Mecz o Superpuchar Polski ma zostać rozegrany w weekend 11–13 września, pierwsza kolejka Tauron Ligi zaplanowana jest na 19 września. Grupa Azoty Chemik Police to aktualny mistrz Polski, w przerwanych po fazie zasadniczej rozgrywkach sezonu 2019/20. W 2020 roku policzanki wywalczyły również Puchar Polski.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze