MLS: Pierwszy mecz przełożony. Zagrożony udział w turnieju

Piłka nożna
MLS: Pierwszy mecz przełożony. Zagrożony udział w turnieju
Fot. PAP
Wiadomość pojawiła się dzień po tym, jak MLS wycofała już z turnieju FC Dallas.

Major League Soccer poinformowała we wtorek, że przełożyła pierwszy mecz Nashville SC i rozważy udział tego klubu w rozpoczynającym się w środę w Orlando turnieju. Pięciu piłkarzy drużyny miało pozytywny wynik testów na koronawirusa.

Wiadomość pojawiła się dzień po tym, jak MLS wycofała już z turnieju FC Dallas, gdy okazało się, że zakażonych jest 10 zawodników tego klubu i jedna osoba ze sztabu. Ekipa Nashville SC, która przybyła 3 lipca na rozpoczynający się w środę w Disney World Wide Sports Complex w Orlando turniej, miał zmierzyć się pierwszego dnia z Chicago Fire.

 

Łukasz Fabiański: W mojej karierze ważna była cierpliwość. 

 

Z oświadczenia MLS wynika, że dwóch piłkarzy Nashville otrzymało w weekend potwierdzenie pozytywnych wyników testów, a trzech kolejnych - w poniedziałek. Czterech innych graczy ma niejednoznaczne wyniki testów i wymagają dalszych badań. Liga dodała, że oceni udział Nashville SC w rozgrywkach - we współpracy z klubem - po wynikach dodatkowych testów.

 

Turniej pod nazwą "MLS is Back" w kompleksie w Orlando ma potrwać do 11 sierpnia. Mecze będą rozgrywane bez publiczności. Tegoroczne rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa 12 marca po zaledwie dwóch kolejkach. Na początku maja pozwolono piłkarzom na indywidualne zajęcia na obiektach treningowych klubów, a pod koniec poprzedniego miesiąca - na treningi w małych grupach. 4 czerwca poinformowano, że kluby mogą wrócić do szkolenia całych drużyn, ale pod warunkiem przestrzegania rygorystycznych procedur oraz uzyskania zgody personelu medycznego i lokalnych ekspertów ds. chorób zakaźnych.

 

Kiedy losowanie Ligi Mistrzów? Data i godzina ceremonii. 

 

W składach ekip MLS są m.in. polscy piłkarze: Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Adam Buksa (New England Revolution), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) i Przemysław Tytoń (FC Cincinnati).

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie