Rafael Nadal wystąpi w turnieju ATP w Madrycie. Odpuści US Open?

Tenis
Rafael Nadal wystąpi w turnieju ATP w Madrycie. Odpuści US Open?
Fot. PAP
Wciąż nie wiadomo, czy Rafael Nadal wystąpi w US Open.

Utytułowany hiszpański tenisista Rafael Nadal ogłosił we wtorek swój udział we wrześniowym turnieju ATP w Madrycie. To z kolei stawia pod znakiem zapytania jego start w mającym odbyć się tuż przed tą imprezą wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

"To prawda. Do zobaczenia we wrześniu w Madrycie. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko pójdzie dobrze!" - napisał wicelider światowego rankingu ATP na swoim koncie na Twitterze, odpowiadając na wiadomość od dyrektora turnieju Feliciano Lopeza.

 

Szef imprezy napisał: "Rozmawiałem z moim przyjacielem Rafaelem Nadalem, który potwierdził udział w Madrycie we wrześniu przyszłego roku! Czekamy na ciebie jak zawsze z otwartymi ramionami".

 

W przeszłości Nadal pięciokrotnie triumfował w Madrycie. Tegoroczny turniej rozpocznie się 12 września, a jego główna część - dwa dni później.

 

Zobacz też: Akcja Hurkacza podbija Internet! Szalone zagranie Polaka (WIDEO)

 

Tymczasem wielkoszlemowy US Open ma zostać rozegrany w dniach 31 sierpnia - 13 września. Udział Nadala w imprezie w Madrycie budzi więc wątpliwości co do jego zamiaru występu w Nowym Jorku, gdzie w ubiegłym roku triumfował. Organizacja US Open w mocno dotkniętym pandemią koronawirusa Nowym Jorku już od dawna wzbudza niepokój wśród niektórych tenisistów. Sam Nadal na początku czerwca głośno wyraził swoje obawy.

 

- Jeśli pytacie mnie dzisiaj, czy polecę na US Open, moja odpowiedź brzmi: nie. Nie wiem, jak będzie sytuacja wyglądać za parę miesięcy. Mam nadzieję, że lepiej - mówił ponad miesiąc temu słynny Hiszpan.

 

Z kolei trzeci tenisista światowego rankingu Austriak Dominic Thiem przyznał kilka dni temu, że US Open w Nowym Jorku stoi pod znakiem zapytania po tym, jak koronawirus wykrywany jest u kolejnych zawodników. "Z moich informacji wynika, że nic nie jest pewne" - stwierdził.

MTu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze