Serie A: Wpadka Lazio w meczu z Lecce. Patric pogryzł jednego z rywali

Druga z rzędu porażka Lazio. Juventus może powiększyć przewagę

Piłkarze Lazio Rzym niespodziewanie przegrali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Lecce 1:2. Wiceliderzy Serie kończyli mecz w dziesiątkę, bo jeden z ich graczy... ugryzł rywala, za co został wyrzucony z boiska. Tracą siedem punktów do Juventusu, który w wieczornym szlagierze 31. kolejki gra z Milanem.

Początek meczu należał do Lazio, które już od piątej minuty prowadziło po golu Ekwadorczyka Felipe Caicedo. W 30. minucie wyrównał jednak Senegalczyk Khouma Babacar, a tuż po przerwie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Fabio Lucioni.

Lecce mogło wyjść na prowadzenie już wcześniej, jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy Marco Mancosu nie wykorzystał rzutu karnego.

W końcówce spotkania hiszpański obrońca Lazio Patricio Gabarron Gil, zwany częściej Patric, został ukarany czerwoną kartką za... ugryzienie rywala w ramię.

Dla Lazio to druga porażka z rzędu - w sobotę rzymianie przegrali u siebie z Milanem 0:3.

MLS: Pierwszy mecz przełożony. Zagrożony udział w turnieju

Lecce dzięki wygranej wydostało się - przynajmniej na jeden dzień - ze strefy spadkowej. Ma 28 punktów i zajmuje 17. miejsce.

Późnym wieczorem Milan zagra z prowadzącym w Serie A Juventusem. Pozostałe spotkania 31. kolejki odbędą się w środę i czwartek. Trudne zadanie czeka Polaków występujących w Sampdorii - Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego. Klub z Genui zagra w Bergamo z rewelacyjną Atalantą.

W niedzielę Sampdoria pokonała u siebie SPAL Ferrara 3:0, a Linetty zdobył dwie bramki.