Totolotek Puchar Polski: Cracovia w finale! Legia upokorzona

Cracovia pewnie pokonała Legią i awansowała do finału Totolotek Pucharu Polski.

W pierwszym półfinałowym meczu Totolotek Pucharu Polski ekipa Cracovii pewnie pokonała przed własną publicznością Legię Warszawa 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans do wielkiego finału.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Strzał z dystansu jednego z piłkarzy Cracovii zatrzymał się w polu karnym, a następnie po walce o górną piłkę - futbolówka trafiła do najlepiej ustawionego Mateusza Wdowiaka, który bez namysłu pokonał z najbliższej odległości golkipera gości - Wojciecha Muzyka.

Odpowiedź Legii mogła być niemal natychmiastowa, bowiem trzysta sekund później w pole karne Cracovii wpadł Luquinhas, który uciekł obrońcy rywali, ale płaskim strzałem nie potrafił pokonać Lukasa Hrosso.

Wydawało się, że podopieczni Aleksandara Vukovicia z minuty na minutę będą przejmować inicjatywę i dążyć do szybkiego wyrównania. Nic bardziej mylnego. W 14. minucie o sporym pechu może powiedzieć Muzyk, po którego interwencji piłka trafiła ustawionego tuż przed nim Michała Helika. Piłkarz z Grodu Kraka nie musiał nic robić, będąc po prostu nastrzelonym. Po kwadransie gry ekipa Michała Probierza prowadziła z liderem PKO Ekstraklasy już 2:0!

W kolejnych minutach warszawianie kilkukrotnie zbliżali się pod pole karne Cracovii, ale brakowało w ich szeregach wykończenia. Do przerwy miejscowi schodzili z zasłużonym prowadzeniem.

W drugiej połowie, grający bez wielu podstawowych zawodników, piłkarze Legii nie potrafili przeciwstawić się Cracovii, która kontrolowała przebieg wydarzeń. Wicemistrzowie Polski nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnych okazji. Nie pomagały także zmiany i pojawienie się na murawie Pawła Wszołka oraz Macieja Rosołka.

W samej końcówce Cracovia wykorzystała jeden z kontrataków, a konkretnie uczynił to Wdowiak, który przeprowadził indywidualną akcję, przebiegł kilkadziesiąt metrów, minął obrońcę i pokonał Muzyka, ustalając wynik na 3:0. Krakowianie tym samym zrewanżowali się Wojskowym za dwie ostatnie porażki ligowe.

W drugim półfinale Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk.

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Wdowiak 5, 82, Michał Helik 14

Cracovia: Lukas Hrosso - Kamil Pestka, David Jablonsky, Michał Helik, Cornel Rapa - Florian Loshaj (Thiago 72), Pelle van Amersfoort - Mateusz Wdowiak (Michal Siplak 89), Ivan Fiolic (Milan Dimun 66), Sergiu Hanca - Guimaraes Lopes

Legia: Wojciech Muzyk - Luis Rocha (Paweł Stolarski 81), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik - Andre Martins (Maciej Rosołek 46), Bartosz Slisz - Luquinhas, Valeriane Gvilia, Mateusz Cholewiak - Tomas Pekhart (Paweł Wszołek 57)

Żółte kartki: Fiolić, Wdowiak, van Amersfoort, Thiago, Hanca, Siplak - Karbownik, Slisz

Gole z meczu w załączonych materiałach wideo.