Babilon Fight Night: Daniel „Rutek” Rutkowski z Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim jak Dawid z Goliatem!

Sporty walki
Babilon Fight Night: Daniel „Rutek” Rutkowski z Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim jak Dawid z Goliatem!
fot. Babilon
Babilon Fight Night: Daniel „Rutek” Rutkowski z Przemysławem Runowskim „Kosiarzem” Runowskim jak Dawid z Goliatem!

To będzie letni hit w polskich sportach walki. Znakomity zapaśnik oraz Mistrz Babilon MMA i FEN Daniel „Rutek” Rutkowski w walce bokserskiej spotka się z mającym świetny pięściarski rekord Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim (18-1). Pojedynek dwóch panów „RU” odbędzie się 17 lipca na gali Tomasza Babilońskiego "Babilon Fight Night Boks MMA" w studiu telewizyjnym.

- Dla mnie to bardzo duże wyzwanie sportowe, przypominające starcie Dawida z Goliatem. Oczywiście procy nie będę posiadał w dłoniach, ale mam dwie zdrowe ręce i postaram się złamać Goliata Runowskiego. Rzadko kiedy jestem faworytem w MMA, rzecz jasna nie będę nim w walce z Przemkiem, jednak postaram się pokazać, że to co mam... najgorsze, czyli stójkę, może być moją silną stroną – powiedział były mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (10-2, 6 KO, 1 SUB), który jest mistrzem federacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night w wadze piórkowej.

 

Daniel „Rutek” Rutkowski miał walczyć latem na pięści z Michałem Syrowatką, zaś Przemek Runowski planowany był do pojedynku bokserskiego z zawodnikiem z MMA Krzysztofem Gutowskim. Ostatecznie na gali Tomasza Babilońskiego dojdzie do arcyciekawie zapowiadającej się potyczki odnoszącego sukcesy w MMA Rutkowskiego z mającym duże bokserskie aspiracje Runowskim.

 

Zobacz także. Babilon MMA 14: Zakład o pięć tysięcy złotych rozstrzygnięty!

 

- Zapewne większe szanse na zwycięstwo miałbym z Michałem Syrowatką, ale i z Przemkiem Runowskim udowodnię, że jestem twardym zapaśnikiem. Podwójny Mistrz MMA w walce z jednym z najlepszych bokserów to brzmi bardzo interesująco! Napsuję Runowskiemu sporo krwi i może uda się sprawić wielką niespodziankę – dodał radomianin.

 

Przemysław Runowski to były pretendent do tytułu WBA International, pięściarz o rekordzie 18-1 i bardzo dużym doświadczeniu ringowym. Już w boksie olimpijskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów. W jubileuszowej walce na zawodowym ringu będzie miał rywala, jakiego nie mógł się spodziewać, uczestnika Igrzysk Europejskich w 2015 roku w zapasach.

 

Ale to nie koniec pomysłów Tomasza Babilońskiego, który chce konfrontować ze sobą charakternych sportowców z różnych stylów walki.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze