Jakub Dyjas: Znów możemy spokojnie trenować

Inne
Jakub Dyjas: Znów możemy spokojnie trenować
Fot. PAP
Mistrz Polski w tenisie stołowym Jakub Dyjas.

„Znów możemy spokojnie trenować jako reprezentacja, co w czasie pandemii było nie do zrealizowania” – powiedział mistrz Polski w tenisie stołowym Jakub Dyjas. Od poniedziałku kadra przebywa na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie.

To pierwszy obóz biało-czerwonych w czasie pandemii koronawirusa, w ściśle określonych warunkach higienicznych itd. To także pierwsze treningi całej kadry narodowej od stycznia, tj. od przygotowań do drużynowych kwalifikacji olimpijskich w portugalskim Gondomar.

 

„Wrażenia są pozytywne, najważniejsze jest to, że znów możemy spokojnie trenować. Na pewno jest różnica ze względu na wszystkie obostrzenia, jakie panują w ośrodku, ale generalnie wszystko przebiega w porządku. Musimy zakładać maseczki schodząc na posiłki, na co dzień trzymać dystans i nie grupować się np. przy recepcji hotelu ani w żadnych miejscach” – podkreślił Dyjas, dwukrotny medalista mistrzostw Europy z 2016 roku; srebro w deblu z Danielem Górakiem i brąz w singlu.

 

Novak Djokovic nie zagra w US Open? Serb skarży się na "złośliwą krytykę". 

 

Polacy pod wodzą trenera Tomasza Krzeszewskiego wznowili reprezentacyjne przygotowania do ME, które w dniach 15-20 września mają się odbyć w Warszawie. Oprócz Dyjasa powołani zostali: Marek Badowski, Artur Grela, Tomasz Kotowski, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Konrad Kulpa, najmłodszy w kadrze 13-letni Miłosz Redzimski i Patryk Zatówka.

 

„Miło się spotkać z kolegami z drużyny narodowej po tak długiej przerwie. Oczywiście głównym powodem spotkania są treningi pod kątem mistrzostw kontynentu, ale mamy czas i na rozmowy dot. pandemii, w jaki sposób przetrwaliśmy ten trudny czas. Swoje zgrupowania mają też przedstawiciele innych dyscyplin sportu, ale z nimi kontakt jest ograniczony i utrudniony ze względu na restrykcje. Wszyscy przestrzegamy zasad, bo zdrowie i bezpieczeństwo są bardzo istotne” – zaznaczył Dyjas.

 

Rafael Nadal wystąpi w turnieju ATP w Madrycie. Odpuści US Open?

 

Kadrowicze mieszkający na stałe w Polsce uczestniczyli w kilku turniejach, tj. Lotto Superliga Cup w studiu telewizyjnym TVP w Warszawie, Top 12 w Grodzisku Mazowieckim i Lotto z Gwiazdą w Bydgoszczy. Dwie pierwsze imprezy wygrał Badowski, zaś w zawodach z okazji 100-lecia Gwiazdy Bydgoszcz zwyciężył Kulczycki.

 

Dyjas z kolei pożegnał się – po pięciu sezonach – z Liebherr Ochsenhausen wygrywając swoja oba pojedynki w półfinale i finale Bundesligi. Jego zespołowi ostatecznie nie udało się obronić tytułu mistrza Niemiec, lepszy okazał się FC Saarbruecken; w jego rezerwach ostatnio występował Zatówka.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie