Mityng w Karlstad: Piotr Lisek na podium

Inne
Mityng w Karlstad: Piotr Lisek na podium
fot. Cyfrasport
Piotr Lisek skoczył 5,62 m i zajął trzecie miejsce w Karlstad.

Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,62 m i zajął trzecie miejsce w mityngu w szwedzkim Karlstad. Wygrał rekordzista świata Armand Duplantis, który jako jedyny pokonał 5,72. Lekkoatletów nie rozpieszczała w środę pogoda.

Duplantis właśnie z tego powodu nie ryzykował i zakończył konkurs nie podejmując dalszych prób. Drugie miejsce zajął Belg Ben Broeders, który też uzyskał 5,62, ale w pierwszym podejściu. Lisek dokonał tego w trzecim.

 

To drugi zagraniczny mityng w ciągu ostatnich dni, w którym udział wziął trzykrotny medalista mistrzostw świata. Zawodnik Marcina Szczepańskiego cztery dni wcześniej zaliczył zaledwie 5,35 i był piąty.

 

Polski oszczepnik mierzy w rekordowe rzuty... trenując skok o tyczce

 

W czwartek czeka go kolejny start - tym razem w Zurychu. Początkowo miał to być mityng Diamentowej Ligi, ale przez okoliczności związane z pandemią koronawirusa, zmieniono to na lekkoatletyczne show.

 

Ze względu na pandemię koronawirusa zawodnicy musieli poczekać na rozpoczęcie rywalizacji i sezon dopiero się rozkręca. Jego kulminacja ma być w sierpniu, a docelowym startem dla wielu będą krajowe mistrzostwa. Te w Polsce odbędą się w ostatni weekend sierpnia we Włocławku.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie