Niespodzianki nie było. Napoli lepsze od Genoi

Napoli zdobyło trzy punkty w Genui.

W spotkaniu 31. kolejki Serie A obyło się bez sensacji. Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego pokonała zespół Filipa Jagiełły 2:1. Wszyscy trzej Polacy rozpoczęli mecz na ławce, a dwójka z Napoli pojawiła się na murawie w drugiej połowie.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando ekipy z Neapolu. Podopieczni Gennaro Gattuso mogli prowadzić już w 8. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki posłał Elif Elmas. Wówczas do gry wkroczył jednak VAR. Wideoweryfikacja wykazała, że zanim futbolówka trafiła pod nogi Macedończyka, ręką zagrał Dries Mertens.

Potem Napoli kontynuowało ataki. Blisko zdobycia gola byli Elmas i Mertens. W międzyczasie bramce Alexa Mereta poważnie zagroził Francesco Cassata. Zawodnik Genoi uderzył w słupek bramki rywala. Ataki Napoli przyniosły pożądany efekt w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wówczas Dries Mertens oddał strzał prosto w dolny róg bramki Mattii Perina. Piłkarze Gattuso zdobyli bramkę do szatni.

Na początku drugiej połowy Genoa niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Lasse Schone wykorzystał Edoardo Goldaniga. 26-latek najlepiej zachował się w polu karnym i strzałem głową pokonał Mereta.

W 64. minucie na boisku w drużynie Napoli pojawili się Hirving Lozano i Arkadiusz Milik. Dwie minuty później ten pierwszy wykorzystał podanie od Fabiana Ruiza i strzelił gola na 2:1.

Do końca meczu utrzymywała się optyczna przewaga gości z Neapolu. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 82. minucie. Filip Jagiełło cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Zespół ze Stadio San Paolo po zwycięstwie awansował na 5. miejsce w tabeli.

Genoa - Napoli 1:2

Bramki: 50' Goldaniga - Mertens 45+1'. Lozano 66'

Genoa: Mattia Perin – Edoardo Goldaniga, Cristian Zapata, Andrea Masiello – Davide Biraschi (82. Paolo Ghiglione), Valon Behrami (64. Lukas Lerager), Lasse Schoene, Francesco Cassata (70. Iago Falque), Antonio Barreca – Andrea Pinamonti (82. Andrea Favilli), Antonio Sanabria (70. Goran Pandev).

Napoli: Alex Meret – Elseid Hysaj, Kostas Manolas, Nikola Maksimović, Mario Rui – Fabian Ruiz (87. Allan), Stanislav Lobotka, Eljif Elmas (82. Piotr Zieliński) – Matteo Politano (63. Hirving Lozano), Dries Mertens (63. Arkadiusz Milik), Lorenzo Insigne (82. Faouzi Ghoulam).