Remis Arsenalu. Vardy znów skuteczny. Chelsea wygrywa i awansuje

Jamie Vardy i Pierre-Emerick Aubameyang zacięcie walczą o koronę króla strzelców Premier League

Piłkarze Leicester City dzięki 102. bramce w Premier League Jamiego Vardy'ego zremisowali na wyjeździe z Arsenalem 1:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 34. kolejki. W tabeli spadli jednak na czwarte miejsce. O punkt wyprzedziła ich Chelsea, która na wyjeździe pokonała 3:2 Crystal Palace.

Kilka dni temu 33-letni Vardy był w centrum uwagi, gdy w wygranym 3:0 meczu z Crystal Palace zdobył swoją setną oraz 101. bramkę w angielskiej ekstraklasie. Jego zespół odniósł wówczas pierwsze zwycięstwo po przerwie spowodowanej pandemią. We wtorkowy późny wieczór piłkarze Leicester nie wygrali, ale doświadczony napastnik może mieć powody do satysfakcji. Jego gol w 84. minucie dał bowiem gościom remis.

To było 22. trafienie Vardy'ego w obecnym sezonie, napastnik Leicester City prowadzi w klasyfikacji strzelców Premier League. Walka o koronę króla strzelców jest zacięta, w pierwszej połowie bramkę dla "Kanonierów", swoją 20. w obecnym sezonie ligowym, zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Serie A: Wojciech Szczęsny wpuścił cztery gole. Juventus pokonany

Ostatni kwadrans Arsenal grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla wprowadzonego chwilę wcześniej Edwarda Nketiaha.

W tabeli Leicester spadł na czwarte miejsce, ma obecnie 59 punktów. Siódmy Arsenal zgromadził ich 50. Na trzecią pozycję, dzięki wygranej na wyjeździe 3:2 w derbach Londynu z Crystal Palace, awansowała Chelsea - 60 pkt.

Serie A: Wpadka Lazio w meczu z Lecce. Patric pogryzł jednego z rywali

Liverpool, który już wcześniej zapewnił sobie pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii, zagra w środę na wyjeździe z Brighton and Hove Albion.