Serie A: Wojciech Szczęsny wpuścił cztery gole. Juventus pokonany

Piłkarze AC Milan w ciągu czterech dni pokonali wicelidera i lidera Serie A

Wojciech Szczęsny aż cztery razy wyciągał piłkę z siatki w wyjazdowym meczu z Milanem. W 31. kolejce Serie A Juventus przegrał 2:4, choć prowadził 2:0. Lider zachował jednak siedem punktów przewagi nad Lazio, które we wtorek wieczorem niespodziewanie uległo broniącemu się przed spadkiem Lecce 1:2.

Pierwsza połowa piłkarskiego szlagieru w Mediolanie nie była zbyt ciekawa, za to po przerwie działo się bardzo wiele.

W 53. minucie Juventus prowadził już 2:0. Najpierw gola po efektownej akcji strzelił Francuz Adrien Rabiot, a po chwili prowadzenie podwyższył Portugalczyk Cristiano Ronaldo, dla którego to 26. trafienie w ligowym sezonie.

Wówczas chyba niewiele osób spodziewało się, że Milan zdoła odwrócić losy rywalizacji.

MLS: Pierwszy mecz przełożony. Zagrożony udział w turnieju

Tymczasem między 62. i 80. minutą Szczęsnego pokonali kolejno: doświadczony Szwed Zlatan Ibrahimovic (z karnego), Iworyjczyk Franck Kessie, Portugalczyk Rafael Leao oraz Chorwat Ante Rebic.

Polski bramkarz mógł chyba lepiej zachować się przy trzecim golu, kiedy puścił piłkę po strzale Leao przy tzw. bliższym słupku, stojąc tuż obok.

Milan, który przed środowymi meczami rywali awansował na piąte miejsce (49 pkt), spisuje się znakomicie po przerwie spowodowanej koronawirusem. Z pięciu ligowych meczów wygrał cztery, m.in. z rzymskimi drużynami Lazio i Romą, a raz zremisował.

Łukasz Fabiański: W mojej karierze ważna była cierpliwość

Juventus, dla którego to pierwsza strata punktów w Serie A od 8 lutego, mimo porażki pozostał zdecydowanym liderem.

Drużyna Szczęsnego ma 75 punktów i wciąż o siedem wyprzedza Lazio, które doznało drugiej porażki z rzędu. We wtorek z walczącym o utrzymanie Lecce 1:2, a wcześniej z... Milanem 0:3.

Pozostałe spotkania 31. kolejki odbędą się w środę i czwartek.