Sezon 2020/2021: Kiedy start ligi i mecz o Superpuchar Polski?

Piłka nożna
Sezon 2020/2021: Kiedy start ligi i mecz o Superpuchar Polski?
fot. Cyfrasport
Znamy daty startu poszczególnych rozgrywek w nowym sezonie.

Kiedy nastąpi start poszczególnych rozgrywek w sezonie 2020/2021? Lato 2020 roku będzie absolutnie niezwykłym czasem – również w futbolu! Ze względu na pandemię sezon dla drużyn z Ekstraklasy został wydłużony do 24 lipca, gdy w Lublinie odbędzie się finał Pucharu Polski. Powrót na boiska planowany jest na 11 lub 12 sierpnia, meczem o Superpuchar Polski, który będzie transmitował Polsat Sport!

Polski Związek Piłki Nożnej musi brać pod uwagę kalendarz przygotowany przez Europejską Unię Piłkarską. Start mistrza Polski w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów to już 18 lub 19 sierpnia. Kolejne rundy kwalifikacyjne to 25 i 26 sierpnia (druga runda), 15 i 16 września (trzecia runda) oraz play-off jako mecz i rewanż – w terminach 23-24 i 29-30 września. Co ciekawe, UEFA rozdzieliła eliminacje Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Trzy drużyny z PKO Bank Polski Ekstraklasy 27 sierpnia przystąpią do rywalizacji w pierwszej rundzie kwalifikacji Europa League. Druga runda to 17 września, trzecia to 25 września, a czwarta – 1 października!

 

Kowalski: Obnażona w Krakowie Legia dryfuje w kierunku mistrzostwa

 

Kiedy Superpuchar Polski?

 

Aby nie wchodzić w kolizję z tymi terminami Superpuchar Polski – a więc mecz między mistrzem Polski a zdobywcą krajowego pucharu – odbędzie się 11 sierpnia (wtorek) lub 12 sierpnia (w środę). Na boisku mistrza Polski – taką tradycję prezes PZPN Zbigniew Boniek wprowadził już kilka lat temu, gdy przejął od Ekstraklasy S.A. organizację meczu o Superpuchar Polski. 1/32 finału Pucharu Polski – transmitowana przez Polsat Sport - przewidziana jest na 14, 15 i 16 sierpnia. A start Ekstraklasy nastąpi tydzień później.

 

W jakiej formule wznowimy Ekstraklasę?

 

Pytanie w jakiej formule – 30 czy 37. kolejek. Okazuje się, że nie ma mowy o powiększeniu ligi do 18 zespołów już w sezonie 2020/2021. Boniek proponował to wcześniej kilkakrotnie – był gotowy dołożyć się nawet finansowo, jako PZPN. Kluby wówczas kręciły głowami. Szef związku ani myśli godzić się na jednego spadkowicza, skoro już po 34. kolejce przesądzona została kwestia spadku ŁKS-u, Korony Kielce i Arki Gdynia. Nawet gdyby kluby skrzyknęły się i wnioskowały o coś takiego, to nie znajdzie się to w porządku obrad zarządu PZPN, który jest planowany 24 lipca, a na którym zatwierdzone zostaną regulaminy rozgrywek na sezon 2020/2021.

Roman Kołtoń, Prawda Futbolu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie