Turnieju Ryder Cup w tym roku nie będzie. Inne rozgrywki też przełożono

Inne
Turnieju Ryder Cup w tym roku nie będzie. Inne rozgrywki też przełożono
fot. PAP/EPA
"Ryder Cup bez widzów to nie Ryder Cup". Rory McIlroy z Irlandii Płn. był zwolennikiem przełożenia turnieju

Słynne golfowe rozgrywki Ryder Cup w tym roku się nie odbędą. Z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 2021 rok - poinformowała stacja ESPN. Na 2022 rok zaś przesunięte mają zostać zawody Presidents Cup, które pierwotnie zaplanowane były na przyszły sezon.

Najbliższy Ryder Cup, w którym rywalizują drużyny USA i Europy, miał się odbyć w dniach 25-27 września w Wisconsin. ESPN podał też, że przełożona o rok ma zostać także kolejna edycja, która pierwotnie miała się odbyć za dwa lata w Rzymie. Oficjalnie obie informacje mają zostać potwierdzone jeszcze w środę.

 

Gdy pojawiły się wiadomości, że tegoroczna impreza nie mogłaby się prawdopodobnie odbyć z udziałem kibiców, to kilku czołowych golfistów - z liderem światowego rankingu Rorym McIlroyem z Irlandii Północnej na czele - zaczęło apelować o zmianę terminu.

 

Ekskluzywny wywiad z Borisem Beckerem. "Nie zamykam się tylko na świat tenisa"

 

Kolejny Presidents Cup, w których mierzą się drużyny USA i Reszty Świata poza Europą, pierwotnie miał się odbyć w dniach 30 września-3 października 2021 roku w Charlotte. Następne edycje także zostaną przesunięte o rok.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie