Gamrot: Pracowałem ciężko każdego dnia

Sporty walki
Gamrot: Pracowałem ciężko każdego dnia
fot. KSW / Facebook

- Przez ostatnie półtora roku ciężko pracowałem każdego dnia, czekając na moment, kiedy znowu stoczę walkę. Mocno trenowałem podczas trudnego okresu spowodowanego pandemią koronawirusa - powiedział przed galą KSW 53 Mateusz Gamrot.

Igor Marczak: Jak czuje się Pan wracając do klatki po półtorarocznej przerwie?

 

Mateusz Gamrot: Przez ostatnie półtora roku ciężko pracowałem, czekając na dzień, kiedy znowu stoczę walkę. Mocno trenowałem podczas trudnego okresu spowodowanego pandemią koronawirusa. Doskonaliłem swoje umiejętności i czuję, że wszedłem na wyższy poziom.

 

Jak reaguje Pan na zaczepki Normana Parka?


Wywodzę się ze sportu olimpijskiego i zawsze wychodzę z szacunkiem do przeciwnika. Z Parkiem zmierze się już po raz trzeci, zdążyłem doskonale go poznać. Spędziliśmy dużo czasu w klatce i poza nią. Wydaję mi się, że nie jest w stanie znieść dwóch porażek ze mną i wywołuje to w nim ogromne emocje. Staram się nie odpowiadać na jego zaczepki i zachować koncentrację.

 

Norman Parke przed KSW 53: Taktyka na walkę? Chcę się bić!

 

Czy są jakieś elementy w stylu walki Parka, których się Pan obawia?


Przekonałem się, że ma twardą głowę i cały czas idzie do przodu. Wywiera dużą presję, ale nie obawiam się tego. Wręcz przeciwnie, chce to wykorzystać przeciwko niemu. Wiem, że te elementy mogą mi pomóc zwyciężyć.

 

Cała rozmowa z Mateuszem Gamrotem w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze