Legenda AS Romy rozpoczyna karierę trenerską. Chce zacząć w swoim byłym klubie

Piłka nożna
Legenda AS Romy rozpoczyna karierę trenerską. Chce zacząć w swoim byłym klubie
Fot. PAP
Daniele De Rossi może rozpocząć karierę trenerską w Ameryce Południowej.

Daniele De Rossi, mistrz świata z 2006 r., tylko pół roku wytrzymał bez emocji na murawie. Karierę zawodniczą zakończył w styczniu w Boca Juniors Buenos Aires, a teraz ogłosił, że marzy o tym, by właśnie w tym klubie rozpocząć przygodę na ławce trenerskiej.

W styczniu 117-krotny reprezentant Włoch zrezygnował z gry w Argentynie i ogłosił zakończenie kariery nie tylko ze względu na problemy zdrowotne, ale i rodzinne. Wrócił do Rzymu, gdzie przez 18 lat (2001-2019) był piłkarzem AS Roma. Teraz ma zamiar ponownie pojawić się w Buenos Aires.

 

„Muszę wrócić (do Buenos Aires – PAP) jako turysta i jako były piłkarz, by podziękować tym wszystkim ludziom w klubie, którzy tak bardzo mi pomogli. I mam w głowie pomysł, by tam rozpocząć karierę trenerską. Mogę być ostatni na liście kandydatów, mogę prowadzić rezerwy, ale chcę spróbować” – powiedział dziennikowi „La Nacion” De Rossi, który w lipcu obchodzić będzie 37. urodziny.

 

W barwach rzymskiego klubu wystąpił w 616 meczach i zdobył 63 bramki, licząc wszystkie rozgrywki. Wywalczył m.in. dwukrotnie Puchar Włoch - w 2007 i 2008 roku. Kilka razy był wicemistrzem Italii. Latem 2019 roku podjął zaskakującą dla wielu decyzję o przenosinach do Boca Juniors Buenos Aires. Doznał jednak kontuzji i zagrał łącznie tylko w siedmiu meczach, zdobywając jedną bramkę.

 

Zobacz też: Jakub Moder: Byliśmy i będziemy wkurzeni. Byliśmy dużo lepsi

 

Teraz przyznał, że mimo krótkiej kariery w Boca Juniors stołeczny klub jest ważny dla niego. Cieszył się z mistrzostwa zdobytego przez kolegów, choć sam miał niewielki wkład w sukces.

 

„Gdy podpisywałem wypowiedzenie kontraktu i spojrzałem na puchary, czyli historię klubu powiedziałem sobie: mogę opuścić zespół jako piłkarz, ale chcę tu wrócić jako trener, ponieważ Boca Juniors jest w moim sercu. Cieszyłem się z mistrzostwa i czułem się częścią tego zespołu, choć niewiele zrobiłem. Życie szykuje różne zwroty akcji, ale niezależnie od tego moim pragnieniem jest poprowadzenie tej drużyny" – dodał.

 

Z drużyną narodową De Rossi w 2006 r. wywalczył na niemieckich boiskach mistrzostwo świata, a w 2012 - w Polsce i na Ukrainie - wicemistrzostwo Europy.

MTu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie