MLS: Polak zagrał z nazwiskiem Afroamerykanina na koszulce

Kacper Przybyłko zagrał z napisem "Brown" na koszulce

Piłkarze Philadephia Union, w tym Polak Kacper Przybyłko, w swoim pierwszym meczu turnieju MLS is Back zagrali z nietypowymi napisami na koszulkach. Na trykotach pojawiły się bowiem nazwiska Afroamerykanów, którzy zostali w przeszłości zastrzeleni przez policję. Ostatecznie zespół z Filadelfii wygrał 1:0 po golu Alejandro Bedoyi.

Philadelphia Union trafiła do grupy A w turnieju, który miał w nietypowy sposób wznowić rywalizację w 2020 roku w MLS. Pierwszym rywalem ekipy Kacpra Przybyłki mieli być gracze New York City FC. Drużyna z Filadelfii na murawę kompleksu Disneya w Orlando wyszła ubrana w biały, wyjazdowy komplet strojów, ale to nie kolor musiał wzbudzić ciekawość w widzach.

Wprawny obserwator MLS od razu musiał zauważyć, że piłkarze Union nie grają ze swoimi nazwiskami na plecach. Okazuje się, że nad numerami znajdowały się nazwiska Afroamerykanów, którzy zostali w przeszłości zastrzeleni przez policję.

Dla przykładu - Kacper Przybyłko na swoich plecach miał nazwisko Brown, upamiętniające Michaela Browna, który zginął z rąk policji w 2014 roku w Ferguson w stanie Missouri. Z kolei Brazylijczyk Ilsinho obok numeru 25 miał zapisane nazwisko Philando Castille. 32-latek został zastrzelony w roku 2016.

Po pierwszej połowie drużyna Jima Curtina bezbramkowo remisowała z New York City FC. W drugiej części gry Alejandro Bedoya dał Philadelphii prowadzenie 1:0, które udało się dowieźć do samego końca. Przybyło spędził na murawie 90 minut.

New York City FC - Philadelphia Union 0:1 (0:0)
Bramka: Bedoya (63')