Ostatni zawodnik w Cuprum Lubin. Klub zamknął skład

Siatkówka
Ostatni zawodnik w Cuprum Lubin. Klub zamknął skład
fot. PAP
Paweł Pietraszko w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

Zespół PlusLigi Cuprum Lubin zamknął skład na nadchodzący sezon rozgrywek. Ostatnim zawodnikiem, który podpisał kontrakt z Miedziowymi został środkowy Paweł Pietraszko.

29-latek przez ostatnie dwa sezony reprezentował klub z Olsztyna. Swoją przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął w 2010 roku, dołączając do AZS Politechniki Opolskiej. Kolejne lata rozgrywał w klubach pierwszoligowych. W 2015 roku trafił w szeregi GKS Katowice, a rok później zdobył mistrzostwo 1. Ligi. Z tą drużyną awansował też do PlusLigi. W Katowicach spędził trzy lata, a następnie przeniósł się do Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Pietraszko będzie wsparciem Miedziowych w drugiej rundzie sezonu. Obecnie po zabiegu artroskopii prawego barku zawodnik przechodzi okres rekonwalescencji, a następnie rozpocznie rehabilitację, by w pełni sił powrócić na plusligowe boisko.

 

 

- Wybrałem Cuprum, bo stwierdziłem, że będzie to idealna drużyna na odbudowanie formy po kontuzji, z którą borykałem się w poprzednim sezonie. Jednak po kolejnej konsultacji w maju okazało się, że konieczna jest operacja i sprawy się skomplikowały. Mimo to klub nie rozwiązał ze mną kontraktu, za co jestem bardzo wdzięczny. Oczekuję, że rehabilitacja się powiedzie i jak najszybciej będę mógł wrócić na parkiet i pomóc drużynie w osiągnięciu zakładanych celów - powiedział.

 

Skład na sezon 2020/2021:

 

Rozgrywający: Miguel Tavares, Mariusz Maguszewski,

Przyjmujący: Kamil Maruszczyk, Daniel Muniz De Oliveira, Szymon Jakubiszak, Wojciech Ferens

Atakujący: Ronald Jimenez, Adam Lorenc

Środkowi: Bartłomej Zawalski, Przemysław Smoliński, Dawid Gunia, Paweł Pietraszko

Libero: Bartosz Makoś, Kamil Szymura

 

Zobacz też: Legendarny siatkarz nowym trenerem klubu Macieja Muzaja

AgB, Polsat Sport, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie