Reprezentacja Polski siatkarek: Znamy rywalki i daty kolejnych spotkań

Siatkówka
Reprezentacja Polski siatkarek: Znamy rywalki i daty kolejnych spotkań
fot. Cyfrasport
28 i 29 lipca Biało-Czerwone rozegrają sparingi ze Szwajcarkami.

Reprezentacja Polski siatkarek odmroziła siatkówkę w Wałbrzychu. Po dwumeczu towarzyskim z Czeszkami czas na kolejne zmagania. 28 i 29 lipca Biało-Czerwone rozegrają sparingi ze Szwajcarkami. Oba mecze będą transmitowane w Polsacie Sport.

Po 170 dniach Polki wróciły do rywalizacji międzynarodowej. Podopieczne Jacka Nawrockiego 30 czerwca i 1 lipca zagrały z reprezentacją Czech. W pierwszym spotkaniu pokonały rywalki 3:0 i przegrały umówionego wcześniej czwartego seta. Drugi mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany i zakończył się zwycięstwem Polek 3:2.

 

Na tym jednak emocje reprezentacyjne w żeńskim wydaniu się nie skończą. 28 i 29 lipca Polki stoczą dwie kolejne rywalizacje. Tym razem rywalem będzie reprezentacja Szwajcarii. Według najnowszego rankingu FIVB to 61. ekipa świata. Polki uplasowały się w tym zestawieniu na 13. pozycji.

 

FIVB opublikowała najnowszy ranking. Polacy w czołówce

 

Mecze ze Szwajcarią będą dla Biało-Czerwonych zupełnie nowym doświadczeniem. Ekipa trenera Nawrockiego nie miała jeszcze okazji mierzyć się z tą drużyną w oficjalnych meczach.

 

W obecnym sezonie reprezentacyjnym selekcjoner stawia na młodzież. Na zgrupowaniach pojawiło się kilka debiutantek, m.in. Marta Ziółkowska i Martyna Świrad. W odmłodzonym zespole nie brakuje jednak również ogranych zawodniczek. Należą do nich Magdalena Stysiak, Maria Stenzel, Julia Nowicka czy Martyna Łukasik.

 

Terminarz i plan transmisji:

 

2020-07-28: Polska - Szwajcaria (wtorek, godz. 20:00, transmisja - Polsat Sport)
2020-07-29: Polska - Szwajcaria (środa, godz. 20:00, transmisja - Polsat Sport)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie