Reprezentacja Polski zagra z "dziką kartą" na MŚ w piłce ręcznej!

Piłka ręczna
Reprezentacja Polski zagra z "dziką kartą" na MŚ w piłce ręcznej!
fot. CyfraSport
Kamil Syprzak jest jednym z bardziej doświadczonych graczy, którzy pozostali w kadrze piłkarzy ręcznych

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzję w sprawie tzw. “dzikich kart” na mistrzostwa świata 2021 w Egipcie. Prawo uczestnictwa w imprezie przyznano reprezentacji Polski oraz Rosji.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, 24 kwietnia 2020 roku Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) podjął decyzję o odwołaniu kwalifikacji do mistrzostw świata 2021 w Egipcie. Wybór uczestników turnieju oparty został na wynikach mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii.

 

Piłkarze ręczni PGE Kielce poznali rywali w Lidze Mistrzów

 

Dzięki temu prawo udziału w imprezie otrzymały reprezentacje: Danii (broniąca tytułu mistrzowskiego), Hiszpanii, Chorwacji, Norwegii, Słowenii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Austrii, Węgier, Białorusi, Islandii, Czech, Francji.

 

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce złożył oficjalny protest do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), który był odpowiedzią na decyzję EHF pozbawiającą reprezentację Polski mężczyzn szansy udziału w mistrzostwach świata 2021. Do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) złożony został również wniosek o przyznanie „dzikiej karty” umożliwiającej reprezentacji Polski udział w mistrzostwach świata 2021.

 

Całość znalazła swój szczęśliwy finał i jedna z tzw. “dzikich kart” trafiła do reprezentacji Polski. Oznacza to, że już za pół roku Polacy zagrają w mundialu, który odbędzie się w Egipcie. Impreza rozpocznie się 13 stycznia, a zakończy 31 stycznia 2021 roku.

 

Do tej pory pewnych gry na mistrzostwach jest 30 reprezentacji narodowych: Egipt, Dania, Algieria, Angola, Wyspy Zielonego Przylądka, DR Kongo, Maroko, Tunezja, Bahrajn, Japonia, Katar, Korea Południowa, Austria, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Islandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Słowenia, Szwecja, Argentyna, Brazylia, Urugwaj, Polska i Rosja. O dwa ostatnie miejsca powalczą w kwalifikacjach reprezentacje z Ameryki Południowej oraz Północnej.

psl, Polsat Sport, ZPRP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie