Tomasza Kędziora z Pucharem Ukrainy. Polak strzelał w serii karnych

Tomasz Kędziora miał wkład w zdobycie Pucharu Ukrainy. Rozegrał cały mecz i strzelił gola

Tomasz Kędziora rozegrał cały mecz, a jego Dynamo Kijów wywalczyło piłkarski Puchar Ukrainy. W finale w Charkowie drużyna reprezentanta Polski wygrała z Worsklą Połtawa w rzutach karnych 8-7.

Na boisku w Charkowie gole padły bardzo szybko. Już w 11. minucie drużynę z Połtawy na prowadzenie wyprowadził Rusłan, w 28. minucie wyrównał Benjamin Verbic. Później nikomu nie udało się już pokonać bramkarzy, sędzia zarządził więc dogrywkę. W niej też bramki nie padły i doszło do serii rzutów karnych.

Łukasz Fabiański pokonany. Wygrane Liverpoolu i Manchesteru City

Kędziora podszedł do karnego jako trzeci zawodnik w swoim zespole i go wykorzystał. W obu drużynach piłkarze nie mylili się przy czternastu pierwszych strzałach. Aż strzelający jako ósmy w ekipie z Połtawy Wadym Sapaj nie trafił do siatki. Chwilę później w jego ślady poszedł Witalij Mykołenko. Nadal był więc remis. W kolejnej parze nie trafił Wołodymyr Bajenko z Worskły, a finał skutecznym strzałem zakończył Artem Szabanow.

Utytułowany klub z Kijowa zdobył Pucharu Ukrainy dwunasty raz w historii, a po raz pierwszy od pięciu lat. W przeszłości dziewięć razy wywalczył też Puchar ZSRR.