Fortuna 1 Liga: Warta pokonała Zagłębie i ciągle liczy na bezpośredni awans

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec (2:0) i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec (2:0) i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. Gospodarze zagościli w strefie spadkowej i do końca będą bić się o trzymanie w Fortuna 1 Lidze.

Piłkarze Zagłębia od samego początku chcieli pokazać rywalom, że nastawiają się na męską walkę na boisku i nie zamierzają oszczędzać siebie ani drużyny przeciwnej. W 5. minucie pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu za faul taktyczny obejrzał Tomasz Hołota. Aktywniejsi w ofensywie byli jednak goście, którzy coraz śmielej atakowali bramkę strzeżoną przez Krystiana Stępniowskiego. Bramkarz sosnowiczan popisał się świetną interwencją w 12. minucie, kiedy wybronił silny strzał Jakuba Kuzdry.

Potem odważniej do ataku ruszyli miejscowi. Szczególnie groźny w ataku był Szymon Pawłowski, który dwukrotnie starał się pokonać Adriana Lisa, ale golkiper Warty nie dał się zaskoczyć. Oba zespoły dążyły do zdobycia gola, ale pierwsi tej sztuki dokonali poznaniacy. Prowadzenie swojej drużynie dał w 39. minucie Łukasz Spławski, który najpierw zwodem zmylił obrońcę, a następnie umieścił piłkę w siatce Zagłębia. Dwie minuty później powinno być 2:0, ale po strzale Roberta Janickiego piłka o milimetry minęła słupek. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Nowym Sączu. Udany debiut Świerczewskiego

W 50. minucie Warta prowadziła już dwoma golami. Na listę strzelców wpisał się Aleks Ławniczak, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Janickiego z rzutu rożnego. Gospodarze rzucili się do ataku, ale ich akcje były skutecznie neutralizowane przez graczy Warty. W 62. minucie Lis dwukrotnie powstrzymał Fabiana Piaseckiego, broniąc z najbliższej odległości. W 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla "Zielonych", ale górą okazał się Stępniowski, który świetnie obronił strzał z jedenastu metrów. To nie pomogło jednak Zagłębiu, które musiało pogodzić się z porażką z wyżej notowanym rywalem.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Spławski 39., Aleks Ławniczak 50.