Kolejna polska drużyna dostanie szansę na grę w Lidze Mistrzyń?

Siatkówka
Kolejna polska drużyna dostanie szansę na grę w Lidze Mistrzyń?
Fot. PAP
Klub DPD Legionovia Legionowo otrzymał zaproszenie do eliminacji Ligi Mistrzyń.

CEV decyzją z dnia 8 lipca rozszerzyła listę potencjalnych uczestników Ligi Mistrzów siatkarzy w sezonie 2020/21. I tak oto otworzyła się furtka dla kolejnego polskiego klubu. Jastrzębski Węgiel może zostać przedstawicielem PlusLigi, a ŁKS Commercecon Łódź Ligi Siatkówki Kobiet w tych elitarnych rozgrywkach. Jak się okazuje, te dodatkowe miejsca mogą nie być ostatnimi. Zaproszenie otrzymał również drugi żeński klub DPD Legionovia Legionowo.

Zobacz także: Jest decyzja CEV! Kolejny polski klub może zagrać w Lidze Mistrzów siatkarzy

 

Dwa dni temu wyszła informacja o tym, że Europejska Federacja Siatkówki powiększyła liczbę zespołów dopuszczonych do eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. I tak dodatkowe miejsca przypadły drużynie Jastrzębskiego Węgla (czwarte miejsce w PlusLidze) i ekipie ŁKS Commercecon Łódź (brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet). Oba zespoły zdeklarowały się chęć udziału w eliminacjach tych imprez. Teraz okazało się, że pula dla Polski zostanie powiększona nie o jedną, ale o dwa zespoły. Oznacza to, że czwarta drużyna LSK Legionovia Legionowo może mieć szansę na występ w Champions League. Jak "Przegląd Sportowy" informuje, Konrad Ciejka potwierdził zaproszenie.

 

Zobacz także: Kampa: Mamy silny zespół. Chcę wygrać Ligę Mistrzów

 

– Dwa razy tak. Potwierdzam, że dostaliśmy propozycję z CEV i jesteśmy zainteresowani startem w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Najpierw musimy mieć jednak zapewnienie od naszych partnerów, że będziemy mieli na to pieniądze. W poniedziałek rozmawiamy w tej sprawie z prezydentem Legionowa, dzisiaj wysyłamy kosztorys do naszego głównego sponsora firmy DPD. Myślę, że na start w europejskich pucharach będziemy potrzebowali około 300–400 tys. złotych. Za poszczególne rundy eliminacji trzeba zapłacić po 2 tys. euro, samo wpisowe za awans do zasadniczej fazy rozgrywek wynosi 25 tys. euro. Do tego dochodzą koszty organizacji meczów, hoteli dla osób funkcyjnych i gości itd, itp. – wylicza prezes klubu, który nigdy dotąd nie uczestniczył w europejskich pucharach.


Dla Legionovii jest to szansa na udział w bardzo prestiżowych rozgrywkach.

 

– Bardzo się z tej propozycji cieszymy. Analizujemy nasze możliwości finansowe i do 14 lipca musimy dać odpowiedź, czy chcemy grać w Lidze Mistrzyń – ocenił Ciejka.

 

Co, jeśli drużyna Alessandra Chiappiniego odrzuci zaproszenie od CEV? Na piątej pozycji w minionym sezonie był Grot Budowlani Łódź. Czy to właśni na nich przejdzie szansa na udział w Lidze Mistrzyń. W końcu występowały już w trzech ostatnich edycjach imrezy.

 

Czy kolejnym zespołem w kolejce będzie Grot Budowlani Łódź, czy Polska straci szansę na czwarty zespół w Champions League? Łodzianki zajęły piąte miejsce w LSK i występowały w trzech ostatnich edycjach Ligi Mistrzyń. Na razie łodzianki dostały informację, że znalazły się na liście zespołów rezerwowych.

 

Tak czy inaczej następnej Lidze Mistrzów może wystąpić rekordowa liczba drużyn z Polski. U panów w fazie grupowej wystąpią Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa Orlen Paliwa i PGE Skra Bełchatów, do eliminacji podejdzie Jastrzębski Węgiel. Wśród pań od razu w fazie grupowej zagrają Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów a w eliminacjach ŁKS Comercecon Łódź i być może debiutant DPD Legionovia. Tak licznie Polska w Champions League nie była reprezentowana nigdy wcześniej.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze