Wybitny kolarz potwierdził start w Tour de Pologne

Inne
Wybitny kolarz potwierdził start w Tour de Pologne
Fot. Cyfrasport
Belgijski kolarz Remco Evenepoel wystartuje w Tour de Pologne.

Niezwykle utalentowany belgijski kolarz Remco Evenepoel wystartuje w Tour de Pologne - potwierdzili w piątek organizatorzy pierwszego po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wyścigu etapowego, zaliczanego do cyklu World Tour.

- Wiem, że będę gotowy na etapy trzeci i czwarty, które są najbardziej wymagające, a szczególnie na ten kończący się w Bukowinie Tatrzańskiej. Jeszcze nie widziałem listy startowej, ale jestem pewny, że będzie jak zwykle wielu kolarzy walczących o końcowe zwycięstwo. To będzie spektakularny wyścig aż do ostatniego kilometra - powiedział Evenepoel, cytowany w komunikacie LangTeamu.

 

Zawodnik ekipy Deceuninck-Quick Step dodał, że wyścig w Polsce, w którym zadebiutuje, będzie dla niego pierwszym głównym celem po przerwie wywołanej pandemią, obok klasyka Il Lombardia, zaplanowanego na 15 sierpnia.

 

Zobacz także: Tour de Pologne: Richard Carapaz 15 lipca ruszy w podróż do Europy

 

20-letni Evenepoel jest uważany za jeden z największych talentów, jakie objawiły się w peletonie w ostatnich latach. Mimo młodego wieku ma już na koncie dziesięć zwycięstw w wyścigach UCI i tytuł wicemistrza świata elity w jeździe indywidualnej na czas.

 

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia na skróconej z siedmiu do pięciu etapów trasie z Chorzowa do Krakowa.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 3

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie